Данілов повідомив про ліквідацію іранських пілотів дронів Shahed-136 в окупованому Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Листопада 2022, 09:01
Секретар РНБО Олексій Данілов
Ліна Тимошина
25 Листопада 2022, 09:01

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив про ліквідацію іранських пілотів дронів в окупованому Криму. Він заявив, що вони запускали свої безпілотники, які вбивали українців.

Про це Данілов розповів в інтерв'ю The Guardian.

Секретар РНБО зазначив, що іранські інструктори допомагали російським окупантам запускати по Україні дрони Shahed-136, поставлені Тегераном. І будь-які інші іранці на окупованій українській території, які підтримують вторгнення Москви, також будуть мішенню.

Вони були на нашій території. Ми їх сюди не запрошували, і якщо вони співпрацюють із терористами та беруть участь у знищенні нашого народу, ми повинні їх убити, – заявив Данілов.

Він підкреслив, що іранці продовжують наполягати, що вони не є постачальниками зброї для РФ, але потрібні підтвердження.

Чи є у нас це підтвердження на сьогодні? Ні, не маємо. Ми розуміємо, що ці речі не літають, якщо [люди] не навчаться ними керувати, а росіянам не вистачає мізків, щоб зрозуміти це самим… У сучасному світі нічого не приховаєш. Лише питання часу, коли це буде оприлюднено, - заявив Данілов.

За його словами, незрозуміло, чи Іран також поставив балістичні ракети Росії.

Ми намагаємося відповісти на це запитання і зробимо все можливе, щоб цього не сталося. Але якщо це станеться, це буде свідчити дві речі. По-перше, Росія не має можливості виробляти власні ракети, принаймні в такій кількості, яка дозволила б їй продовжувати широкомасштабну війну. По-друге, якщо країна, яка перебуває під санкціями з 1979 року, має можливість виробляти таку зброю, про які санкції ми говоримо? Тож виникає велике питання щодо правозастосування, - сказав секретар РНБО.