ДБР повідомило про підозру колаборанту, який у Криму переслідує кримських татар та був учасником судилища над українськими моряками

Кримські татари
Шевчук Микола
29 Травня 2023, 16:29
Шевчук Микола
29 Травня 2023, 16:29

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру колишньому правоохоронцю, який після анексії Криму росіянами залишився на півострові та вступив на службу до фсб росії.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Під час захоплення росіянами Кримського півострову у 2014 році зрадник проігнорував всі вказівки свого керівництва, вирішивши перейти на бік ворога. Загарбники призначили його слідчим управління фсб рф по Криму та Севастополю, - сказано в повідомленні.

Слідчі повідомили, що серед іншого, на новій посаді зрадник переслідував кримськотатарських активістів. У кримінальних провадженнях, які він ініціював, місцевими судами кримськотатарські релігійні організації визнавалися терористичними, а їхніх лідерів затримували та тримали в нелюдських умовах.

У 2018 році фігурант «відзначився» тим, що влаштував судилище над українськими моряками, яких полонили росіяни в районі Керченської протоки під час їхнього переходу з Чорного до Азовського моря.

На суді він клопотав про тримання під вартою у слідчому ізоляторі всіх затриманих українців, у тому числі поранених, - сказано в повідомленні.

Колишньому українському правоохоронцю заочно повідомлено про підозру в дезертирстві та державній зраді (ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 408 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.