Делегація Меджлісу кримськотатарського народу зустрілася з Головою парламенту Туреччини Мустафою Шентопом

Кримські татари
Шевчук Микола
09 Листопада 2022, 15:14
Шевчук Микола
09 Листопада 2022, 15:14

Делегація Меджлісу кримськотатарського народу на чолі з Рефатом Чубаровим провела зустріч з Головою парламенту Туреччини Мустафою Шентопом.

Про це сам Чубаров написав на своїй сторінці у Facebook.

Нехай наступна зустріч відбудеться у Бахчисараї! Наша розмова з Мустафою Шентопом, Головою Парламенту Туреччини розпочалася ще 25 жовтня 2022 року, у Загребі (Хорватія), після його потужного виступу на Першому парламентському саміті Кримської платформи, спрямованої на підтримку територіальної цілісності України та послідовній політиці Туреччини щодо невизнання спроби РФ анексії Криму, яка триває вже понад вісім років. Тоді ж він зауважив, що у свій перший же приїзд після Загреба до Туреччини я маю відвідати Парламент Туреччини, де ми обговоримо спільні заходи, спрямовані на реалізацію цілей та завдань Кримської платформи, - написав Чубаров про передумови зустрічі.

Окрім Чубарова також були заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров та Голова Асоціації організацій культури та солідарності кримських татар Туреччини Мукремін Шагін.

У ході ґрунтовної та змістовної бесіди Мустафа Шентоп та члени делегації Меджлісу кримськотатарського народу обговорили низку питань, пов’язаних зі станом з правами людини та становищем корінного кримськотатарського народу в тимчасово окупованому РФ Криму. Співбесідники обговорили також питання підтримки громадян України – мешканців Криму, які, уникаючи примусової мобілізації у російську армію, були вимушені покинути Крим та перебувають на територіях третіх країн, та громадян України, які внаслідок широкомасштабного вторгнення російських військ та бомбардування території материкової частини України, знайшли тимчасовий захист на території Туреччини

Особливу увагу під час зустрічі було приділено пошуку можливостей для посилення міжнародного тиску на Росію з метою звільнення політв'язнів, понад 2/3 яких становлять кримські татари, - повідомив Чубаров і додав, що на завершення бесіди сторони висловили впевненість у тому, що незабаром подібні зустрічі стануть можливими у звільненому від російських окупантів українському Криму.