«Демонструється, що агресія, яку вони можуть ініціювати проти України, може бути «боротьбою з терористичною державою», - Барієв про можливі причини «мінування» шкіл у Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Січня 2022, 14:07
Ліна Тимошина
21 Січня 2022, 14:07

Голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв у коментарі QIRIM.News висловив дві версії причин "мінувань" у школах окупованого Криму.

По-перше, на його думку, триває нагнітання ситуації довкола теми України. Він нагадав, що сьогодні 121 людина перебуває в місцях несвободи. Більшість з них якраз і переслідується Росією за терористичними статтями або за статтями "диверсія". І це громадяни України, які ніколи в житті не мали стосунку ні до тероризму, ані до диверсій.

До того, ж нагадав Барієв, нещодавно були "мінування" шкіл та станцій метро на материковій частині України. Все це можна розглядати в комплексі, вважає він.

На тлі політв'язнів, які перебувають у місцях несвободи та звинувачуються саме за терористичними статтями та диверсіями, на тлі того, що сьогодні РФ накопичила озброєння на кордоні з Україною, на тлі того, що зовсім нещодавно в Україні проводилася така провокація, щоб переглянути готовність українців спецслужб на такі дії, створюється конкретний інформаційний фон для того, щоб далі виправдати свої агресивні дії стосовно України. Демонструється, що та агресія, яку вони можуть ініціювати проти України, може бути "боротьбою з терористичною державою". Ми ж розуміємо, як можна проводити інформаційні технології у цьому плані", - пояснив Барієв.

Друга версія, на його думку, пов'язана із пандемією коронавірусу. Нині в окупованому Криму спостерігається дуже складна епідеміологічна ситуація. Є різке зростання захворюваності на коронавірус, говорить Барієв. І під виглядом таких "мінувань", вважає він, практично всі школи в окупованому Криму відправляють на дистанційне навчання.

Тобто, таким чином, вони намагаються виправдати, що дія "Супутника" досить сильна, ефективна. І на дистанційне навчання відправляють не через Ковід, а через загрози терористичних актів, - сказав Барієв.

Крім того, він нагадав, що до окупації на півострові не було випадків замінування шкіл та соціальних об'єктів, на відміну від Росії. Один із найстрашніших терактів відбувся у школі Беслана.

Про те, що "мінування" в окупованому Криму можуть бути інсинуацією, за словами Барієва, свідчить те, що дітей виводили зі шкіл на вулицю. А потім відправляли вчителів забирати їхні речі.

Питання напрошується наступне: а що, вчителі вже мають спецвишкіл по роботі на небезпечних об'єктах чи їм не шкода вчителів? Або вони хочуть вбити одразу двох зайців. З одного боку – дистанційно перевести навчання у зв'язку з Ковідом. З іншого – продовжити нагнітання ситуації довкола України.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 січня через повідомлення про замінування у школах окупованого Сімферополя скасовані уроки.

Як повідомляли QIRIM.News, учні 66 класів 49 шкіл окупованого Криму переведені на дистанційне навчання через виявлення у школах випадків захворювання на COVID-19 та ГРВІ.