Денісова: рашисти готуються до незаконної анексії окупованих ними територій України

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Травня 2022, 10:05
Ліна Тимошина
21 Травня 2022, 10:05

Рашисти готуються до незаконної анексії окупованих ними територій України. Після провалу плану щодо проведення «референдуму» на Херсонщині через масові протести місцевих мешканців, окупанти розпочали розробку іншого сценарію привласнення українських територій. Про це повідомила Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова у Телеграм.

З цією метою до держдуми рф внесено законопроєкт про розширення повноважень президента, зокрема щодо створення тимчасових адміністрацій за межами рф на захоплених територіях України, - заявила Денісова.

За її словами, у планах загарбників утворити тимчасові адміністрації у Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях. Підготовка до цього вже розпочалась.

У Скадовську Херсонської області окупанти формують базу даних мешканців під приводом здійснення соціальних виплат у російських рублях. Водночас ними анонсується оформлення нових паспортів зразка рф для мешканців тимчасово окупованої Херсонської області, - зазначила Омбудсмен.

Вона додала, що напередодні колаборант Володимир Сальдо, який проголосив себе очільником Херсонської області, повідомив російським ЗМІ, що Херсонщина вже найближчим часом увійде у склад рф.

Такі дії держави-агресора на тимчасово окупованих територіях України є грубим порушенням основоположних принципів суверенності та територіальної цілісності держави, вимог статті 2 Статуту ООН та Декларації про принципи міжнародного права, - наголосила Уповноважений ВР з прав людини.

Вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав людини рф в Україні.