Денісова: у «фільтраційних таборах» на Донеччині майже 4 тисячі чоловіків, вивезених окупантами з Маріуполя

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Травня 2022, 16:57
Фото: Телеграм Людмили Денісової
Ліна Тимошина
21 Травня 2022, 16:57

Окупанти нарощують темпи вивезення чоловіків з розбомбленого Маріуполя до «фільтраційних таборів». Про це повідомила Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова у Телеграм.

Наразі за приблизними даними у таких таборах в Безіменному та Козацькому Новоазовського району Донецької області перебувають майже 4 тисячі чоловіків. Їх кількість зросла удвічі лише за останні два тижні. Жоден утримуваний у таборах не повернувся, - написала Омбудсмен.

За її даними, чоловіки перебувають у жахливих умовах, сплять на підлозі, в задусі та антисанітарії, піддаються тортурам та знущанням.

Окупанти заявляють, що вже у липні-серпні їх буде «мобілізовано» до лав незаконних збройних формувань ОРДО. Для цього наших громадян примушують до написання заяв про отримання громадянства самопроголошеної псевдореспубліки або росії, - розповіла Денісова.

Уповноважений ВР з прав людини наголосила, що захоплення та катування заручників є актом тероризму відповідно до Конвенції Ради Європи про попередження тероризму та воєнним злочином відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.