Денісова: у СІЗО Ростова-на Дону, де незаконно утримується 33 українські політв’язні, спалах коронавірусу та корости

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Січня 2022, 16:56
Ростовське СІЗО. Фото: opinionua.com
Ліна Тимошина
18 Січня 2022, 16:56

У СІЗО-1 міста Ростова-на Дону, де незаконно утримується 33 українські політв’язні, через порушення санітарних норм, стався спалах коронавірусної інфекції та корости - небезпечного захворювання шкіри. Про це на сторінці у Фейсбук написала Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. За її словами, це стало відомо від адвоката українських громадян.

Від початку пандемії COVID-19 систематично вимагаю від країни-окупанта РФ забезпечити засобами індивідуального захисту наших співгромадян у місцях позбавлення волі. Втім звернення залишаються без відповідного реагування. Крім того, від адвокатів постійно отримую інформацію про ненадання медичної допомоги, вилучення ліків та ігнорування скарг українських політв’язнів на стан здоров’я, - наголосила Денісова.

Вищевказані дії є грубим порушенням пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і соціальною радами ООН, пояснила Омбудсмен.

Денісова звернулася до Уповноваженого з прав людини у РФ Тетяни Москалькової надати відповідне медико-санітарне забезпечення з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я і Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням. А також фахову лікарську допомогу політбранцям.

Як повідомляли QIRIM News, 12 січня Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова повідомила, що наразі Російська Федерація за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями переслідує 130 громадян України, з яких 121 перебуває в ув’язненні.