Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини щодо намірів РФ позбавити волі на 20 років в'язня Кремля Ібрагімова

Новини України та світу
Ліна Тимошина
20 Травня 2022, 16:49
Ліна Тимошина
20 Травня 2022, 16:49

Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати наміри РФ позбавити волі на 20 років кримськотатарського в'язня Кремля Ісмета Ібрагімова. Про це вона написала у Телеграм.

Здійснюючи судилища над кримськими татарами та іншими незаконно утримуваними українцями, країна-окупант рф порушує статтю 64 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка фактично забороняє росії поширювати на окупований півострів своє законодавство, - заявила Омбудсмен.

Денісова наголосила, що також такі дії є порушеннями статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статті 11 Загальної декларації прав людини.

Вона нагадала, що у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону російський державний обвинувач просить суд призначити кримському татарину Ісмету Ібрагімову покарання у вигляді 20 років позбавлення волі та виплати штрафу в розмірі 500 тисяч російських рублів.

Чоловіка незаконно обвинувачують за частиною 1 статті 30 (підготовка до злочину та замах на злочин), статтею 278 (насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади) та частиною 1 статті 205.5 (організація діяльності терористичної організації) кримінального кодексу рф.

Це найбільший термін у так званій «справи Хізб ут-Тахрір» для громадян України, - підкреслила Денісова.

Вона зазначила, що прокурор наполягає, що з 20 років позбавлення волі перші три роки Ібрагімов повинен провести у тюрмі. Решту покарання - у виправній колонії суворого режиму, а після звільнення на нього чекає два роки обмеження свободи.

Основними доказами сторони обвинувачення є свідчення так званих «таємних свідків», покази яких є суперечливими, на чому неодноразово наголошував адвокат, - наголосила Уповноважений ВР з прав людини.

Ісмет Ібрагімов та його адвокат виступлять у дебатах 2 червня. Цього ж дня обвинувачений скаже своє останнє слово. У разі ув’язнення Ісмета, троє його неповнолітніх дітей залишаться без годувальника, додала вона.

Як повідомляли QIRIM.News, російський прокурор Сергій Айдінов запросив для кримськотатарського в'язня Кремля Ісмета Ібрагімова 20 років позбавлення волі та штраф у 500 тисяч рублів.