«Деокупація Донецька та Луганська буде важче ніж Криму», — експерт

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
08 Березня 2023, 12:40
Асіф АлієвQHA
08 Березня 2023, 12:40

Питання деокупації Донецька та Луганська буде важче ніж Криму насамперед тому, що там (на Донбасі) пряме сполучення з Росією, а людських ресурсів у Кремля достатньо.

Таку думку висловив Олег Жданов, передає "Comments.ua.

Він додав, що після взяття Криму під вогневий контроль ЗСУ питанням часу стане перебування там російських окупаційних військ.

«Якщо застосовувати далекобійні системи, Крим можна повністю взяти під вогневий контроль. Російські війська в Криму активно риють окопи та дуже бояться, що ЗСУ висаджуватимуть морський десант на півострові», — сказав Жданов.

Військовий експерт Олексій Гетьман вважає, що насамперед ЗСУ можуть взятися за звільнення Криму. Він зазначив, що окопи, фортифікаційні споруди не допоможуть росіянам утримати анексований півострів.

«Це більш психологічний чинник, спроба мобілізувати російське суспільство, колаборантів. Вони (Ред. – росіяни) чудово розуміють, що у нас є план – вже цього року звільнити Крим. Ми формуємо штурмові бригади для цього питання. Усі анонсують наш наступ не раніше, ніж у квітні, коли ґрунт буде більш менш придатний для пересування важкої техніки», – заявив експерт.

Олексій Гетьман також закликав усіх звернути увагу на ті знаки, які дають самі росіяни – російські військовослужбовці потроху вивозять із Криму свої сім'ї, також дуже швидко починають тікати колаборанти, бо розуміють, що потраплять не під міжнародний трибунал, а під український суд за ст. 111 ККУ "Державна зрада".

«Це означає, що самі росіяни розуміють – рано чи пізно Україна звільнить свій півострів», - додав Гетьман.

Раніше блогер, військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко заявив, що Збройні Сили України можуть опинитися біля адміністративної межі Криму вже за два тижні, або ще швидше, навіть за тиждень.

Як писали QIRIM.News, військовий експерт Роман Світан вважає, що Збройні сили вже навесні 2023-го вийдуть на узбережжя Азовського моря. Що більще - до кінця літа українські захисники звільнять анексований Крим.

Раніше голова громадської організації "Центр спільних дій"  Олег Рибачук заявив, що звільнення кримського півострова можливо без великих втрат у Збройних силах України.