Депортація була одним із найбільших злочинів радянського режиму, - посол Боднар

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
18 Травня 2022, 12:50
Ярослава Саєнко
18 Травня 2022, 12:50

Депортація, беззаперечно, була одним із найбільших злочинів радянського режиму. Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар, присвячуючи відео черговим роковинам депортації кримських татар.

Для кримських татар «сюргюн» став тією сторінкою національної пам’яті, яка завжди болем віддаватиме в серцях усіх поколінь. В Україні ці події визнані геноцидом. На превеликий жаль, російські окупанти продовжують діяти притаманними їм методами. З 1944 року до сьогодні нічого не змінилося. У порушення всіх норм міжнародного права Москва окупувала український Крим, свідомо і системно порушує права людини та фундаментальні свободи на окупованому півострові, а тепер оскаженіло намагається розширювати ареал своїх звірств на всю територію України, - заявив посол.

Боднар також зауважив, що ми (ред. - українці та кримські татари) завжди були разом у часи історичних випробувань, які провокувала Російська імперія та її ідейні наступники.

Ми спільно пройшли період виборювання незалежності на початку минулого століття, важкі часи сталінських репресій, голодоморів та депортацій, - сказав посол.

Василь Бондар наголосив, що зараз "наш історичний шанс раз і назавжди дати відсіч агресору, щоб не допустити більше ніколи повторення цих кривавих злочинів проти людяності".