Депортовані з Херсона в Крим діти впізнали причетного на насилля «ексберкутівця» - ЗМІ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Березня 2023, 12:21
Фото: The Insider
Ліна Тимошина
27 Березня 2023, 12:21

Видання The Insider встановило людину, яка застосовувала насильство та залякувала українських дітей, вивезених до російських таборів. Ним виявився колишній співробітник «Беркуту», який брав участь у розгоні учасників Революції Гідності, Валерій Астахов.

Про це повідомляє The Insider.

Зазначається, що за даними «Миротворця», Астахов служив у МВС України, а після окупації Криму росією прийняв громадянство рф і перейшов на службу до окупаційного "МВД рф у Євпаторії".

Журналістка Тетяна Попова показала фотографії Астахова хлопчику, який розповів виданню про побиття українських дітей у таборі, він упізнав його.

У 2014 році колаборант Астахов уже вивозив дітей зі Слов'янська до Ростовської області. Зазначається, що тоді було вивезено 38 осіб, у тому числі 21 дитину віком від 2 місяців до 12 років, їх супроводжував Астахов.

У березні 2023 року в Україну повернулися 17 дітей, яких окупаційна влада Херсонської області ще у жовтні минулого року відправила «на відпочинок» до дитячих таборів на території окупованого Криму. Обіцяли, що діти з'їздять туди на десять днів, але вони провели там пів року.

Журналістка поговорила з дітьми, які повернулися, та їхніми батьками в Києві.

За словами 16-річного Віталія, дітей били, їм погрожували та тримали у підвалі. Як розповів Віталій, дівчинку з Херсона вдарили залізним ціпком з такою силою, що у неї на спині залишився «синець смужкою». У таборі «Дружба» в Євпаторії Астахов відводив дітей до підвалу, показував цей ціпок і погрожував, що за підтримку України битиме. «Він казав: «Закрию в підвалі, там сидітимете, будете підпорядковуватися мені», - розповів хлопчик про Астахова.

За словами дитини, у таборі «Дружба» не було постільної білизни, лише брудний матрац та подушка. Зазначається, що не всі діти зіткнулися в таборах із жорстоким поводженням, але всі говорять про погані умови та неякісну їжу.

Як повідомляли QIRIM.News, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента росії Володимира Путіна і Уповноваженої президента рф у справах дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнного злочину - незаконній депортації та переміщенні дітей з окупованих районів України до рф.