Депутат ВР АР Крим VI скликання заочно отримав 10 років позбавлення волі за державну зраду

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Лютого 2022, 13:35
Ліна Тимошина
21 Лютого 2022, 13:35

За публічного обвинувачення прокуратури автономії до 10 років позбавлення волі заочно засуджено депутата Верховної Ради АР Крим VI скликання, якого визнано винним у вчиненні державної зради. Про це повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим і міста Севастополя.

Зазначається, що прокурори довели, що у 2014 році засуджений, спільно з іншими депутатами Верховної Ради АР Крим, задля приховання факту окупації півострова збройними силами РФ та легітимізації дій держави-окупанта, проголосував за ряд незаконних постанов. Йдеться про підтримання рішення щодо проведення «загальнокримського референдуму», що мав показати картинку «вільного волевиявлення кримчан», ухвалення постанови «Про декларацію про незалежність АР Крим та м. Севастополя», що передбачала «входження Криму до складу РФ».

Всупереч постанові Верховної Ради України, якою повноваження депутатів парламенту автономії припинено, продовжуючи реалізацію злочинних намірів держави-окупанта, колишні депутати проголосували за прийняття постанови про «Незалежність Криму» та «Правонаступництво Республіки Крим», пояснили у прокуратурі.

Російська Федерація, діючи відповідно до свого злочинного плану, використовувала депутатів кримського парламенту задля приховання спроби анексії та надання вигляду законності своїм діям. Загалом, з 99 депутатів, які входили до складу Верховної Ради АР Крим на момент окупації півострова, щодо 70 депутатів обвинувальні акти роками перебувають на розгляді у судах, однак, на даний час, винесено лише 3 заочні вироки, - зазначає керівник прокуратури автономії Ігор Поночовний.

Як повідомляють джерела QIRIM.News, засуджено Каракулькіна Андрія Володимировича.

Як повідомлялиQIRIM.News, 7 лютого за процесуального керівництва прокуратури автономії повідомлено про підозру двом колишнім заступникам начальника Сімферопольського міського управління ГУ МВС в АР Крим. Їм інкримінують державну зраду.