Дернек кримських татар Туреччини: "Розділяємо біль трагедії жертв Голодомору"

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
26 Листопада 2022, 17:00
Асіф АлієвQHA
26 Листопада 2022, 17:00

Поділяючи трагедію жертв Голодомору, ми й надалі стоятимемо на боці українського народу, який героїчно захищає свою Батьківщину.
Про це йдеться у заяві Асоціації кримських татар (Дернек) у зв'язку з роковинами трагедії Голодомору.

У заяві йдеться про те, що геноцид, скоєний Москвою 90 років тому стосовно українського народу, досі здійснюється путінською Росією.

«Голодомор», що означає «вбивати голодом», — це геноцид, гуманітарна катастрофа, створена Радянським Союзом і чинна проти країн, які від нього залежать і яку він бачить як загрозу в майбутньому. Москва, яка здійснила в плановому порядку загибель майже десяти мільйонів людей зі штучним голодом, створеним нею в бажаних регіонах, також забезпечила катастрофічне знищення близько 5 мільйонів українців, чверті населення України.

Сьогоднішні представники Москви, які несуть відповідальність за Голодомор, продовжують свій геноцид, спалюючи та знищуючи міста України, які вони окупували з 24 лютого 2022 року, пограбуючи їхнє майно, катуючи та ґвалтуючи мирних жителів. У той час, як український народ з епічною боротьбою захищає свою батьківщину, Росія продовжує свої віроломні атаки зі знищення мирного населення та інфраструктури, і хоче знищити український народ, який вона не змогла перемогти в бою, втягнувши його в холод і голод, просто як у Голодомор», — зазначають автори заяви.

Сьогодні, 26 листопада, Україна вшановує пам'ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років. На жаль, 90-ті роковини трагедії відзначаються в умовах повномасштабного російського вторгнення.