Держдума Росії «образилася» на законопроєкт України щодо корінних народів

Новини України та світу
Ірина Требунських
08 Червня 2021, 17:41
Ірина Требунських
08 Червня 2021, 17:41

Парламент держави-агресора Росії на офіційному рівні «образився» на закопроєкт щодо корінних народів України, який до Верховної Ради вніс президент Володимир Зеленський.

Відповідну постанову в РФ ухвалили сьогодні, 8 червня, передає кремлівське пропагандистське видання «РІА Новини».

У президентському проєкті закону вказано, що «корінний народ України — автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, самоусвідомлює себе корінним народом України». Корінними народами України, які сформувались на території Криму, визначені кримські татари, караїми і кримчаки.

У постанові російські депутати назвали невключення росіян до переліку корінних народів України «образливим». Депутат Держдуми Костянтин Затулін, який представляв проєкт постанови, порівняв Україну «з Третім Рейхом або сучасними Латвією і Естонією».

Росіяни заявили, що звернуться до ОБСЄ і Ради Європи, парламентів країн-членів Євросоюзу із закликом засудити законопроєкт України і пригрозили «найсерйознішими наслідки для самого існування України як держави».

Нагадаємо, у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу президент вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про корінні народи України. Представник президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич підкреслив, що це важливий меседж і важливий законопроєкт для захисту прав корінного кримськотатарського народу.

Як повідомляли «Кримські новини», заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар пояснила, що майже з перших днів окупації Криму Росія обрала переслідування кримських татар чи не головною мішенню репресивної машини.