Держкомтелерадіо не дозволив ввезення п’яти книг, які містять ознаки пропаганди держави-агресора

Новини України та світу
Ліна Тимошина
31 Грудня 2021, 13:24
Ліна Тимошина
31 Грудня 2021, 13:24

Державний комітет телебачення і радіомовлення України відмовив українському імпортеру у видачі дозволу на ввезення з території Росії п’яти назв дитячих книг, у яких присутня пропаганда держави-агресора. Про це повідомляє пресслужба Кабінету міністрів України.

Зокрема, зазначається, що дитячі книжки російського видавництва «Издательский дом «Проф-Пресс» з нейтральними назвами «Высокие технологии: из фантастики в реальность», «Современные професии», «Знаменитые животные», які імпортер мав намір розповсюджувати в Україні, проілюстровано зображеннями силовиків, військових та військової техніки держави-агресора.

Серед «365 сказок и стихов на каждый день» окремий вірш оспівує російську армію, яка всіх «захищає і рятує людство». У книзі «Удивительные факты» Л. Соколової окрема глава присвячена «великій імператриці» Єкатерині ІІ. Найбільшими її заслугами автор називає збільшення російської армії, розв'язання воєн, захоплення чужих територій. Ці складові, йдеться у дитячій книзі, зробили Росію «могущественнейшим государством в мире», - йдеться у повідомленні.

Експерти визнали, що названі вище видання містять пропаганду держави-агресора, а також її імперських геополітичних доктрин. Таким чином, вони порушують Закон України «Про видавничу справу». Тому розповсюджувати такі книги не дозволено.

Загалом протягом 2021 року до Держкомтелерадіо від суб’єктів господарювання надійшло на розгляд 7196 заяв про надання дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора. За результатами розгляду заяв видано 6442 дозволи на ввезення видавничої продукції та надано 754 відмови у видачі дозволів, - повідомили в уряді.

Таким чином, понад 367 тисяч примірників пропагандистських видань не потрапили до України.