«Десятки тисяч військ РФ у бойовій готовності. Нарощування ЗС Росії на кордонах України продовжується», - Столтенберг

Новини України та світу
Ліна Тимошина
16 Грудня 2021, 12:50
Ліна Тимошина
16 Грудня 2021, 12:50

На кордонах України триває нарощування військ і техніки Російської Федерації. І виправдання цьому немає. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Брюсселі.

Десятки тисяч військ у бойовій готовності - артилерії, дронів, танків, а також електронні системи ведення бою. Ми не бачимо, що змінюється чи зменшується це нарощування. Навпаки - продовжується. Тут немає абсолютно жодного виправдання. Це провокаційно, це дестабілізаційно, - підкреслив Столтенберг.

За словами Генсека НАТО, це підриває безпеку в Європі. Столтенберг наголосив, що Росія повинна повернутися до дипломатії і деескалації ситуації. А також поважати суверенітет і територіальну цілісність України.

Якщо буде в майбутньому агресія проти України, вона матиме жорсткі наслідки і дуже високу ціну. І , звичайно, НАТО продемонструвало можливість відповідати на агресивні дії Росії, - наголосив Столтенберг.


Він додав, що члени Альянсу готові говорити з Росією. А також підняли рівень розвідки і відслідковують ситуацію. А підтримка України НАТО не є загрозою для Росії.

Ми не визнаємо незаконну анексію Криму Росією. Як суверенна держава Україна має право захищати себе, і це прописано у Хартії ООН. НАТО буде надавати практичну підтримку, - зазначив Столтенберг.

Як повідомлялиQIRIM.News, Сполучені Штати продовжують фіксувати пересування військ РФ біля українського кордону, заявив речник Пентагону Джон Кірбі.