«Діаспора грає не останню роль в питані кримськотатарської національно-територіальної автономії», — Гаяна Юксель

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
21 Листопада 2022, 14:16
Асіф АлієвQHA
21 Листопада 2022, 14:16

Діаспора кримських татар має не останню роль в питанні створення кримськотатарської національно-територіальної автономії.

Про це QIRIM.News розповіла членкиня Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель.

За її словами, найближчому майбутньому буде вирішуватиметься доля Криму, якою вона буде після деокупації, яке буде місце кримських татар там та чи буде створена кримськотатарська національна територіальна автономія.

«Ці всі питання актуальні й роль діаспори в цьому процесі не остання. Тому ми маємо координувати наші дії та спрямовувати на те, щоб права кримських татар було дотримано», - сказала вона.

Юксель зазначила, що кримські татари мешкають в 15 країнах світу, а зараз в умовах війни географія діаспори збільшилися до 20 країн світу.

«Кримськотатарська діаспора в Туреччині - це найпотужніша діаспора. В країні живуть близько 5 млн кримських татар. Там діють 40 кримськотатарських дернеків (діаспорські організації). Так чи інакше кожен з них спрямовує свої зусилля на підтримку людей. Тут важливо, на мій погляд, зусіль людей і Меджлісу", - сказала вона.

21 січня чинний на той час нардеп Рустем Умєров заявив, що Украиїна має схвалити необхідні закони, аби змінити статус Криму на кримськотатарську національно-територіальну автономію