Директор фірми, яку пов'язують із кримським «спікером», украв 279 млн рублів

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
01 Липня 2022, 17:54
Асіф АлієвQHA
01 Липня 2022, 17:54

В окупованому Криму до суду направлено кримінальну справу про розкрадання 279 млн рублів при виконанні державних контрактів з реконструкції спортивно-оздоровчого комплексу та льодової ковзанки.

Затвердженообвинувальний висновок у кримінальній справі стосовно гендиректора ТОВ «АСГАРД» Ігоря Анацького.

За версією слідства, у грудні 2019 року ГБУ м. Севастополя «Єдина дирекція капітального будівництва» з ТОВ «АСГАРД» уклала держконтракт на виконання будівельно-монтажних робіт із реконструкції спортивно-оздоровчого комплексу імені 200-річчя Севастополя.

Загальна вартість контракту склала понад 1,6 млрд рублів. Відповідно до його умов замовником на рахунок підрядника було перераховано авансовий платіж у розмірі 50%. Проте згодом, у період із грудня 2019 року до квітня 2020 року, генеральний директор ТОВ «АСГАРД» викрав частину авансу на загальну суму майже 227 млн ​​рублів під приводом оплати фіктивної закупівлі металопрокату.

Крім того, у липні 2020 року з тим самим підрядником було укладено державний контракт на будівництво критої ковзанки зі штучною кригою в районі перетину вул. Генерала Мельника та Лабораторного шосе загальною вартістю понад 913 млн рублів.

За цим контрактом на рахунки підрядника замовником було внесено авансовий платіж у розмірі 50%, а в серпні – вересні 2020 року генеральний директор підприємства викрав частину авансу на загальну суму майже 52 млн рублів під приводом оплати водовідвідних лотків, пісковловлювачів та мачт. робіт, які на об'єкт фактично поставлені були.

У Криму ТОВ «АСГАРД» неодноразово отримувало великі підряди. Ця фірма реконструювала набережну Салгіра та вулицю Пушкіна у Сімферополі, будує житлові будинки для бюджетників, займається реконструкціями військових цвинтарів у Криму.

Усього ж ТОВ «Асгард» отримало у Криму та Севастополі контрактів на 6,5 млрд рублів. Фірму пов'язують із «спікером парламенту» Криму Володимиром Костянтиновим.

Раніше повідомлялося, що в Криму вкрали 7 млн. рублів при будівництві дитсадка. Так, підрядник привласнив 7 млн. рублів при будівництві дитсадка в Первомайському районі окупованого Криму, завищивши вартість будматеріалів.