Дії рф, стосовно розкрадання українського зерна, спрямовані на спричинення голоду, - прокуратура АР Крим

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
21 Червня 2022, 16:27
Ярослава Саєнко
21 Червня 2022, 16:27

Не виключено, що дії рф, стосовно розкрадання українського зерна, спрямовані не тільки на розграбування національних цінностей, а й на спричинення голоду, що є забороненим методом ведення війни та воєнним злочином. Про це Qirim.News заявив керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний.

В умовах збройного конфлікту міжнародне гуманітарне право покладає обов’язок на окупуючу державу, тобто РФ, забезпечувати нормальні умови для життя цивільного населення на окупованій території. Це стосується забезпечення базових потреб, зокрема і щодо продуктів харчування, питної води, нормальних санітарно-гігієнічних умов, - наголосили у відомстві.

Поночовний повідомив, що в рамках відкритого кримінального провадження перевіряється інформація можливого заходження до морських портів Турецької Республіки кораблів з викраденим українським зерном. 

Зазначається, що сам факт розкрадання зерна – це серйозне порушення міжнародного гуманітарного права, яким займаються прокуратури тих областей, де й було вчинене розкрадання. 

З липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів окупованої території АР Крим та м. Севастополя, гавані півострова закриті для міжнародного судноплавства. Заходження суден під іноземним прапором до закритих морських портів Криму, правоохоронні органи автономії кваліфікують як дії, що підривають суверенітет України та порушують норми національного законодавства, що тягне за собою кримінальну відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден.

Нагадаємо, Прокуратура АР Крим та міста Севастополя розпочала кримінальне провадження за фактами порушення російськими суднами порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію АР Крим та виїзду з неї з метою перевезення награбованого окупантами українського зерна.