“Для Росії починається важкий тиждень в Арбітражному трибуналі в Гаазі - МЗС про початок дебатів щодо акту агресії РФ в Керченській протоці

Новини України та світу
Ліна Тимошина
11 Жовтня 2021, 13:04
Ліна Тимошина
11 Жовтня 2021, 13:04

З 11 жовтня Україна братиме участь в усних слуханнях у справі проти РФ щодо порушення нею імунітету українських військово-морських кораблів та їхніх екіпажів. Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ України у Фейсбук.

Справа стосується порушень РФ Конвенції ООН з морського права, коли 25 листопада 2018 року Росія заарештувала три українські військово-морські кораблі та 24 членів їхніх екіпажів у Чорному морі.

Для Росії починається важкий тиждень в Арбітражному трибуналі в Гаазі. Українська юридична команда МЗС готова навести беззаперечні аргументи, адже правда і справедливість на нашому боці. Ми крок за кроком доводимо злочини Росії та вимагаємо жорстких обмежувальних заходів проти Кремля, - заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Як зазначили в МЗС, Україна вже довела грубе порушення міжнародного права з боку РФ, коли Міжнародний трибунал з морського права наклав обов’язкові до виконання тимчасові заходи, які вимагали від Росії негайно звільнити три українські військово-морські судна та 24 затриманих українських моряків.

Наразі Росія скористалась правом на оскарження юрисдикції Арбітражу. Україна відповість на заперечення Росії щодо юрисдикції на усних слуханнях.

Україна впевнена, що Трибунал визнає юрисдикцію по цій справі і Росія понесе відповідальність за грубі порушення морського права", - наголосили в МЗС.

Росія представить свою позицію 11 жовтня, а Україна – 12 жовтня. Слухання розпочнуться о 14:00 за київським часом.


QIRIM.News повідомляли, що 25 листопада 2018 Росія скоїла акт агресії, обстрілявши і захопивши у Керченській протоці українські катери “Бердянськ” і “Нікополь” та буксир “Яни Капу” і двадцяти чотирьох моряків. Вона звинуватила військових буцімто у незаконному перетині кордону Росії, коли вони здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполя. Моряки повернулися в Україну в рамках обміну у вересні 2019 року.

У листопаді того ж року РФ передала захоплені катери “Бердянськ” і “Нікополь” та буксир “Яни Капу”, але пошкоджені.