«Дніпровська вода в Криму потрібна окупантам для своїх військових, а не для місцевого населення» — Джемілєв

Новини
Ірина Требунських
26 Серпня 2020, 17:21
Ірина Требунських
26 Серпня 2020, 17:21

Вода в незаконно анексованому Росією Криму необхідна окупантам не для населення, а для забезпечення своїх військових містечок, для промисловості. Про це у коментарі для Guildhall пояснив лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв.

Він зазначив, що прісну воду окупанти використовують для будівництва, яке розгорнули на півострові, для забезпечення своїх військових потреб, для промисловості — але не для місцевого населення.

При цьому перекриття подачі води з Дніпра на територію Криму після російської окупації залишається важливим важелем впливу для України.

Дискурс про необхідність подачі води до Криму схожий на зраду наших національних інтересів, адже це один з ключових інструментів для деокупації півострова в руках України, — сказав Джемілєв.

Народний депутат уточнив, що після перекриття Північно-Кримського каналу проблем із забезпеченням населення питною водою немає, а постраждало від цього хіба що сільське господарство північної частини Криму, яке доведеться відновлювати після деокупації.

«Ті, хто говорять про подачу води для наших громадян — то це не для них, а для окупантів. Соціальне і правове забезпечення населення окупованої території, згідно з Женевською конвенцією, є відповідальністю окупанта і жодних претензій до України Росія мати не може», — підкреслив Джемілєв.

Відсутність «гуманітарної катастрофи» в тимчасово окупованому Криму підтвердив і секретар Ради національної безпеки України Олексій Данілов.

Жодних підстав для «гуманітарної катастрофи» на півострові через нібито нестачу води не існує. Місцеві водні ресурси здатні задовольнити господарсько-побутові потреби населення, — написав він у Facebook.

Данілов уточнив, що проблему водозабезпечення вкрадених промислових, сільскогосподарських та інших підприємств, а також російських військових об’єктів має розв’язувати російська окупаційна «влада».

Як повідомляли «Кримські новини», голова української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук в нещодавньому інтерв’ю заявив, що воду в анексований Крим нібито «можна дати у разі гуманітарної катастрофи».

У відповідь голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія запевнив, що немає жодних шансів, що в українському парламенті навіть розглядатимуть можливість подачі води до тимчасово окупованої Росією території Криму.