До ЕСПЛ подано заяву від Мін'юсту України. Росія під час захоплення українських моряків порушила п'ять статей Конвенції про захист прав людини і основних свобод

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
08 Січня 2019, 12:59
Євген БерезовськийQHA
08 Січня 2019, 12:59

Україна подала заяву до Європейського суду з прав людини щодо захоплення Росією українських моряків біля Керченської протоки.

Про це, як повідомили в українському Мін'юсті, заявив заступник міністра юстиції, уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина.

У цій заяві уряд вимагає визнання судом факту порушення Російською Федерацією прав 24 українських моряків під час незаконного нападу на українські кораблі, поранення і захоплення моряків у Керченській протоці 25 листопада 2018 року, їхнього незаконного тримання у пенітенціарних установах РФ і притягнення до кримінальної відповідальності.

Український уряд вважає, що при цьому були порушені статті 2 (право на життя), 3 (заборона тортур), 5 (право на свободу та особисту недоторканність), 6 (право на справедливий судовий розгляд) і 38 (процедура розгляду справи за участю зацікавлених сторін і процедура дружнього врегулювання) Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

7 січня Мін'юст подав заяву до Європейського суду з прав людини щодо захоплення Росією українських моряків.У цій заяві...

Опубліковано Міністерство юстиції України Вівторок, 8 січня 2019 р.

Як заявляв раніше адвокат Микола Полозов, у період новорічних свят співробітники ФСБ мають намір чинити тиск на полонених українських моряків. За його словами, мета ФСБ — схилити військовополонених до визнання провини у скоєнні кримінального злочину, самообмови або обмови когось з їхніх товаришів.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники протаранили український буксир «Яни Капу», який переправляли з катерами «Нікополь» і «Бердянськ» з Одеси до Маріуполя. Після цього відкрили вогонь на ураження. Поранення дістали троє українських моряків. Усіх 24-х українців взяли у полон і заарештували в анексованому Криму до 24 січня 2019 року. Пізніше їх перевезли до Москви. Трьох поранених доставили в лікарню СІЗО «Матроська тиша», інших — у СІЗО «Лефортово». Всі утримувані Росією моряки визнали себе військовополоненими.