До Криму з Ростовського СІЗО етапували 15 кримських татар. Їх привезли для «упізнання засекреченим свідком»

Новини
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2019, 15:22
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2019, 15:22

П'ятнадцять кримських татар — фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих у березні цього року («друга сімферопольська група»), етапували з СІЗО у Ростовській області Росії до анексованого Криму.

Про це повідомили в адвокатському офісі Еміля Курбедінова з посиланням на працюючих у цій справі адвокатів, передає «Кримська солідарність».

На слідчих діях відбудеться упізнання обвинувачених так званим «засекреченим свідком».

Під кінець слідчих експериментів усіх вивезуть назад до Ростова-на-Дону.

В адвокатському офісі відзначили, що слідчі заходи проводяться ФСБ щодо наступних осіб:

Рустема Шейхалієва, Іззета Абдуллаєва, Сейтвелі Сейтабдієва, Акима Бекірова, Аліма Карімова, Асана Янікова, Ризи Ізетова, Велі Абдулкадирова, Енвера Аметова, Ремзі Бекірова, Османа Аріфмеметова, Фархода Базарова, Тофіка Абдулгазієва, Рустема Сейтхалілова і Меджита Абдурахманова.

Відзначимо, що "засекречені свідки" — дуже зручний для російських силовиків судовий інструмент. З їхньою допомогою можна конструювати відсутні у кримінальній справі докази.

Як писало QHA media, 27 -28 березня у декількох районах Криму і в Ростовській області Росії ФСБ провела облави, під час яких були затримані 23 кримських татарина, звинувачені в організації або участі у забороненій в Росії партії «Хізб ут-Тахрір». Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував затриманих.

Усі 23 кримських татарина проходять у справі «Хізб ут-Тахрір» з так званої «другої сімферопольської групи». Рішенням російських правоохоронців вони були етаповані до Ростова-на-Дону, де їх помістили у п'ять різних СІЗО.

Фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» закидають «організацію або участь у терористичному осередку», покарання за це передбачає аж до довічного позбавлення волі за «організацію» і до 20 років за «участь».