До Одеси прибули бойові кораблі НАТО

Новини України та світу
Хельга Полтавка
18 Червня 2021, 18:18
Хельга Полтавка
18 Червня 2021, 18:18

Сьогодні, 18 червня, до порту Одеси зайшли два корабля країн НАТО — британський есмінець HMS Defender і нідерландський фрегат HNMLS Eversten F805.

Про це повіомляє «Думська».

Першим зайшов корабель Великобританії. HMS Defender зустрівся з лоцманським катером і став у 19-го причалу.

Фото: корабель Великобританії HMS Defender

Близько полудня біля 18-го причалу пришвартувався фрегат ВМС Нідерландів HNMLS Eversten F805. Проведення кораблів здійснили буксири портофлоту «Булат» і «Патріот».

Зазначають, що обидва кораблі входять до супроводу нового британського авіаносця Queen Elizabeth, який нещодавно почав навколосвітній похід. До прибуття в Одесу кораблі маневрували з есмінцем ВМС США Laboon DDG58.

В Одесі кораблі зустрічали з оркестром.

Для HMS Defender це перший похід до акваторії Чорного моря. HNMLS Eversten F805 заходив до нього у 2019 році, але зупинявся в турецькому Трабзоні, грузинському Поті й румунській Констанці.

Нагадаємо, влітку заплановані морські навчання України і країн НАТО Sea Breeze-2021.

Довідка: HMS Defender (D36) — британський ескадрений міноносець Королівського військово-морського флоту, спущений на воду в 2009 році. Водотоннажність близько восьми тисяч тонн. Оснащений ракетним, артилерійським, навігаційним і радіолокаційним озброєнням.

HNMLS Evertsen (F805) — фрегат ВМС Нідерландів. Був введений в експлуатацію у 2005 році. Водотоннажність 6050 тонн. На озброєнні стоїть кілька кулеметів, ракет, а також багатоцільове знаряддя.

Як повідомляли «Кримські новини», до акваторії Чорного моря увійшов іспанський фрегат «Мендес Нуньєс», що входить до угруповання морських сил НАТО.