До санкційних списків мають потрапити всі причетні до незаконних виборів до Держдуми в окупованому Криму і на Донбасі – Зеленський

Новини України та світу
Ліна Тимошина
12 Жовтня 2021, 15:56
фото: Офіс Президента України
Ліна Тимошина
12 Жовтня 2021, 15:56

Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності посилити санкційний тиск проти Росії за незаконні «вибори» в окупованому Криму і на Донбасі. Про це він заявив під час спільної пресконференції з президентами Європейської ради Шарлем Мішелем та Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн за результатами 23-го саміту Україна-ЄС. 

Ми вдячні за те, що Європейський Союз з року в рік продовжує обмежувальні заходи щодо Росії. Але потреба у зміцненні санкційного тиску назріла давно. До санкційних списків мають потрапити всі, хто брав участь в організації та проведенні виборів до Держдуми Російської Федерації в окупованому Криму, місті Севастополь і тимчасово окупованих територіях України на Донбасі. Без уваги не мають лишитися і системні порушення прав людини на тимчасово окупованому півострові Крим, - заявив Зеленський.

Президент розповів також, що Україна почала впроваджувати стратегію деокупації і реінтеграції Криму. Він подякував європейським колегам за участь у «Кримській платформі» і підписанні підсумкової декларації. За його словами, це переконливе свідчення того, що ЄС стоїть пліч-о-пліч з Украною для відновлення територіальної цілісності. 

«Кримська платформа» стала важливим інструментом для консолідації міжнародної підтримки і досягнення цієї мети, сказав Президент.

Крім того, Володимир Зеленський  повідомив, що Україна разом з Європою працюватиме над звільненням бранців Кремля.

«Україна і Європейський Союз домовилися подвоїти зусилля для звільнення наших полонених, 450 незаконно затриманих Росією громадян нашої держави", наголосив очільник держави.

Як повідомляли QIRIM.News, президент України Володимир Зеленський та голови Європейської Ради Шарль Мішель і Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн після проведеній зустрічі в рамках 23-го Саміту Україна – ЄС у спільній заяві закликали Кремль негайного звільнити всіх незаконно утримуваних та ув’язнених осіб на Кримському півострові та в Росії, включаючи кримськотатарських активістів.