До суду передано справу щодо заступника командувача ЧФ рф та командира бригади за підрив Північно-Кримського каналу

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
15 Серпня 2022, 18:52
Ярослава Саєнко
15 Серпня 2022, 18:52

Херсонською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно заступника командувача Чорноморського флоту рф з матеріально-технічного забезпечення та командира 11-ї окремої інженерної бригади Південного військового округу за фактом порушення законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура.

Слідством установлено, що наприкінці лютого 2022 року підозрювані керували захопленням споруд Каховської ГЕС та підривом Північно-Кримського каналу на Херсонщині. Генерал-майор заступник командувача ЧФ керував незаконними діями загарбників на цьому цивільному об’єкті, який відноситься до критичної інфраструктури та забезпечує водою населення, а також зрошування полів у регіоні. У свою чергу, полковник командир бригади безпосередньо керував підпорядкованими йому солдатами, які підірвали канал у декількох місцях, - ідеться в повідомленні.

Як наслідок, значної шкоди завдано цивільній інфраструктурі, унеможливлено здійснення належного зрощування сільгоспземель регіону. Крім того, завдана значна шкода довкіллю та спричинено матеріальні збитки державі у великих розмірах.

Зазначається, що наразі обвинувачені оголошені у міжнародний розшук.

Раніше суд надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно заступника командувача Чорноморського флоту рф і командира бригади через підрив Північно-Кримського каналу.