«До військової освіти в Криму окупанти планують залучити кожного десятого школяра», - Поночовний

Новини України та світу
Ліна Тимошина
17 Січня 2022, 16:45
фото: пресслужба Прокуратури АР Крим
Ліна Тимошина
17 Січня 2022, 16:45

Вісім років держава-окупант та її окупаційна адміністрація в Криму, окрім незаконних призовних кампаній, проводять заходи, спрямовані на пропаганду вступу до армії РФ, у тому числі серед дітей. Про це на сторінці у Фейсбук написав керівник прокуратури АР Крим і міста Севастополя Ігор Поночовний.

Державна політика РФ стосовно мілітаризації жителів окупованого півострова носить систематичний і широкомасштабний характер та спрямована не тільки на юнаків, а й на дітей, починаючи від дошкільного віку. У кадетських училищах, військових навчальних закладах, в загальноосвітніх школах створюються воєнізовані класи, де відбувається навчання дітей військовій тактиці, стратегії, поводженню з різними видами зброї - написав Поночовний.

Як приклад, «Юнармія» - дитячо-юнацький військово-патріотичний рух під патронажем Міністерства оборони РФ, який почав діяти на півострові після окупації. Серед цілей функціонування цього руху: «виростити покоління, здатне захищати вітчизну зі зброєю в руках». Та й про добровільність такого «навчання» не йдеться, зауважив прокурор.

За даними прокуратури автономії до кінця 2024 року окупанти запланували прийняти до лав «Юнармії» кожного десятого школяра, - наголосив керівник прокуратури.

Він зазначив, що усі ці факти фіксуються в рамках кримінальних проваджень прокуратури автономії.

Ми кваліфікуємо такі дії окупантів, як воєнний злочин, за ст. 438 ККУ (порушення законів та звичаїв війни), оскільки пропаганда, спрямована на забезпечення добровільного вступу в армію цивільного населення, заборонена статтею 51(1) Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року. Наразі, повідомлено про підозри двом «керівникам регіональних штабів «Юнармії», щодо одного з яких, в порядку спеціального досудового розслідування, обвинувальний акт скеровано до суду - підкреслив Поночовний.

Також, прокуратура автономії спільно з правозахисними організаціями у 2018 та 2020 роках направила до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду два інформаційні повідомлення. Там містяться докази причетності вищого політичного керівництва держави-окупанта до незаконних призовних кампаній в Криму. А також пропаганди військової служби серед громадян України, зокрема, серед дітей на півострові.

Як повідомляли QIRIM.News, Міноборони РФ повідомило, що залучило до лав так званої «Юнармії» близько 4 тисяч школярів з окупованого Криму минулого року.