«Добровольці з батальйону Шейха Мансура захищали Україну від агресора, а Зеленський ввів проти них санкції» — Чийгоз

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
03 Червня 2021, 16:54
Тетяна Нікішина
03 Червня 2021, 16:54

Доцільність внесення в санкційний список РНБО добровольців із батальйону імені Шейха Мансура має бути ретельно перевірена.

Про це заявив політв’язень Кремля, народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз під час спільної заяви депутатських фракцій у Верховній Раді.

Звертаємо вашу увагу на останнє рішення РНБО, де в санкційному списку опинилися наші друзі з батальйону Шейха Мансура, які у найважчі часи стали на захист нашої держави.

Це не про злодіїв у законі, які легко знайдуть спільну мову зі злочинними режимами Путіна або Лукашенка. Що чекає на наших друзів? Це ми всі знаємо. Це помста Росії. Це катування і смерть в колоніях Росії, — сказав Чийгоз.

Крім цього, представник «Європейської Солідарності» наголосив, що такі дії влади через РНБО негативно вплинуть на імідж України.

Сподіваюсь на те, що вони (добровольці-чеченці, які стали на захист на сході України після нападу Росії в 2014 році, — прим. ред.) випадково опинилися в цьому списку. Але це дуже вдарить по іміджу як влади, так і України, тому що нашу державу поважають за те, що ми дали відсіч окупанту, агресору Росії, — резюмував він.

Близько 100 народних депутатів вийшли до трибуни на підтримку виступу колег Ахтема Чийгоза та Андрія Шараськіна (партія «Голос») щодо ситуації з бійцями добровольчого батальйону ім. Шейха Мансура в санкційних списках.

Добровольці з батальйону Шейха Мансура стали на захист України від агресора, а Зеленський ввів проти них санкції

Доцільність внесення в санкційний список РНБО добровольців з з батальйону імені Шейха Мансура має бути ретельно перевірена. Про це заявив Ахтем Чийгоз під час спільної заяви депутатських фракцій у Верховній Раді👇Звертаємо вашу увагу до останнього рішення РНБО, де в санкційному списку опинилися наші друзі з батальйону Шейха Мансура, які в найважчі часи стали на захист нашої держави.Це не про злодіїв у законі, які легко знайдуть спільну мову зі злочинними режимами Путіна або Лукашенка. Що чекає на наших друзів? Це ми всі знаємо. Це помста Росії. Це катування і смерть в колоніях Росії.Сподіваюсь на те, що вони випадково опинилися в цьому списку. Але це дуже вдарить по іміджу як влади, так і України, тому що нашу державу поважають за те, що ми дали відсіч окупанту, агресору Росії.📌 Друзі, підписуйтеся на офіційні канали партії!Telegram👉 bit.ly/2KOngQhInstagram👉 bit.ly/34ZDz6HTwitter👉 bit.ly/33Uld4FYouTube👉 bit.ly/2GZgFTE

Posted by Європейська Солідарність on Thursday, June 3, 2021

Окрім того, Чийгоз ініціював депутатський запит до президента Володимира Зеленського з проханням розглянути на засіданні РНБО виключення бійців добровольчого батальйону ім. Шейха Мансура зі списку санкцій.

Таке ставлення до добровольців-іноземців, які, захищаючи суверенітет України, не мають жодних гарантій безпеки, призводять до підриву обороноздатності нашої держави. Такий випадок потребує невідкладного реагування. Тому ми разом із колегами поставили свої підписи під депутатським запитом Ахтема Чийгоза до Зеленського, — прокоментував події в Раді нардеп Олексій Гончаренко.

Нагадаємо, 14 травня рішенням РНБО ввели санкції проти чотирьох добровольців-бійців добровольчого батальйону ім. Шейха Мансура. Через санкції їх можуть депортувати з території України, що для учасників батальйону, які воювали за незалежність Ічкерії, фактично несе пряму загрозу життю. Вже траплялися прецеденти, коли таких осіб депортували в Росію і пізніше вбивали.

Довідка. Міжнародний миротворчий батальйон імені Шейха Мансура — неурядове добровольче збройне формування, що бере участь у війні на сході України на стороні Збройних сил України і складається переважно з чеченців, які емігрували з Росії після російсько-чеченських воєн. Бойову діяльність батальйону на передовій пов’язує тісна взаємодія з підрозділами ДУК ПС. Названо батальйон на честь лідера кавказьких горців кінця XVIII століття Шейха Мансура.

Як повідомляли «Кримські новини», президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив рішення РНБО щодо введення персональних санкцій проти командира миротворчого добровольчого батальйону імені Шейха Мансура Мусліма Чеберлоєвського і кількох бійців цього підрозділу.