«Додала розмовні клуби та онлайн уроки, щоб люди долали мовний бар'єр», - викладачка кримськотатарської мови Емінє Шерфе про старт мовних курсів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
17 Січня 2022, 16:13
Фото: сторінка Фейсбук Емінє Шерфе
Ліна Тимошина
17 Січня 2022, 16:13

21 січня стартують онлайн курси з вивчення кримськотатарської мови з нуля. Вони розраховані для дорослих. Тож, долучитися можуть студенти від 16 років і старше. Про це в коментарі QIRIM.News розповіла викладачка кримськотатарської мови Емінє Шерфе.

За її словами, триватимуть курси вісім тижнів. За цей час регулярних занять, зазначає Шерфе, кожен охочий зможе навчитися говорити правильно, засвоїти граматику та поповнити запас, як мінімум, на півтисячі слів. Відеозапис уроків із завданнями викладатимуть на окремій платформі двічі на тиждень. Один раз на тиждень проходитиме розмовний клуб або онлайн урок з учителем.

Ідея дуже давня, я готувала три потоки курсу два роки тому. Зараз відновила їх, трохи переформатувала, додала більше практичних занять, - зазначила викладачка.

Раніше її курси з вивчення кримськотатарської мови пройшли вже близько п'ятдесяти людей. Цього разу, розповіла Шерфе, вона додала до програми ще розмовні клуби та онлайн уроки, щоб учні змогли спілкуватися.

Мені дуже хочеться, щоб люди одразу починали не тільки виконувати вправи і самі з цим розбиралися. Але й спілкувалися між собою, долали цей мовний бар'єр, щоб їм було легше, щоб вже з перших тижнів вони почали щось казати. Хоч і елементарно, але не соромилися, не боялися і говорили, - пояснила викладачка.


Також вона поділилася, як саме виникла ідея організувати курси з вивчення мови.

Викладала індивідуально, є попит, але вже немає часу брати більше учнів на індивідуальні заняття. Тому вирішила зробити такий курс і спробувати допомогти більшій кількості людей, - розповіла Шерфе.

Як повідомляли QIRIM.News, 22 вересня уряд ухвалив постанову «Про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки».