«Докази» створюють через процедуру засекречування деяких осіб, правдивість свідчень яких неможливо перевірити», - Полозов про справу Джеляла і братів Ахтемових

Новини України та світу
Ліна Тимошина
28 Грудня 2021, 09:31
Ліна Тимошина
28 Грудня 2021, 09:31

Перший заступник голови Меджлісу, політв'язень Наріман Джелял і політв'язні Асан та Азіз Ахтемови, а також їхні захисники підписали протокол про закінчення ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Про це повідомив адвокат Джеляла Микола Полозов на сторінці у Фейсбук. Тепер слідство надішле обвинувальний висновок до прокуратури. І якщо його підпишуть, справу буде направлено до Верховного суду Криму.

Про якість попереднього розслідування можна сказати як про небіжчика. І це не добре, а зовсім ніяк, - написав Полозов.

Адвокат розповів, що щодо звинувачення Нарімана Джеляла, всі докази, які слідство змогло знайти та закріпити у матеріалах справи, – просто слова невідомих нікому осіб – трьох засекречених свідків. Жодних інших доказів його провини слідство так і не надало.

Відмінний підхід. Немає доказів - їх створюють через процедуру засекречування деяких осіб, правдивість свідчень яких неможливо перевірити в принципі. Та й навіщо намагатися, якщо судовий контроль дій слідчих фактично відсутній, я вже не говорю про прокурорський, - наголосив Полозов.

Він додав, що захист заявив усі необхідні клопотання, включно з клопотанням про припинення справи. Утім, малоймовірно, що слідство захоче їх задовольнити.

Воно й зрозуміло, враховуючи політичне замовлення на цю справу. Наріман жодних ілюзій щодо системи не має, проте має намір боротися за правду та справедливість. Не за себе, за всіх нас, - написав адвокат.

Як повідомляли QIRIM.News, Наріман Джелял закликав Верховну Раду ухвалити в цілому законопроєкт «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей».

Як писалиQIRIM.News, 22 грудня Київський районний «суд» Сімферополя продовжив на місяць термін утримання під вартою заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову та двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим

Нагадаємо, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків і затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джеляла та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії». Зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.