«Донецькоблгаз» залишив регіон без опалення: відключають газ у котельнях

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
07 Березня 2021, 13:27
Тетяна Нікішина
07 Березня 2021, 13:27

Вихідні на Донеччині почалися з приголомшливих новин: теплопостачання відключають. Компанія «Нафтогаз» припиняє постачання природного газу для «Донецьктеплокомуненерго».

З 6 березня вся область залишилася без тепла.

Здавалося б, держава повинна піклуватися про те, щоб люди на прифронтових територіях України відчували максимальне піклування держави. Але це відбувається тільки тоді, коли всі державні структури працюють, як повинні, а не в режимі імітації.

Бо не всі державні структури тепер є державними за фактом.

Загальна заборгованість підприємства «Донецьктеплокомуненерго» становить 1 мільярд 548 мільйонів 266 тисяч гривень. Для відновлення газопостачання підприємство повинно сплатити не менше 302 млн 130 тис. грн.

Згідно з законодавством, «Донецькоблгаз» з суботи, 6 березня 2021 року, зобов'язаний припинити постачання газу на об'єкти «Донецьктеплокомуненерго» згідно з Кодексом газорозподільних систем, — йдеться в повідомленні пресслужби «Донецькоблгазу».

Водночас сам «Нафтогаз» закликає відновити тепло і втрутитися в ситуацію міську владу.

Місцевий постачальник тепла протягом опалювального сезону збільшував заборгованість за спожитий газ і не здійснював оплати за його споживання. Це призвело до накопичення боргу 1,5 млрд грн і зняття постачальника з реєстрів ПСО, як того вимагає закон, — пояснюють у «Нафтогазі».

У повідомленні зазначають: заявок про відключення постачання «Нафтогаз» жодного разу не надсилав.

Тобто постачальник «Донецьктеплокомуненерго» бере оплату з населення, а сам не розраховується за газ державної компанії.

Ситуація з відключенням опалення прифронтового регіону обурила громадськість, викликавши багато дописів у соціальних мережах. Зокрема, власну точку зору висловила кандидатка від партії «Європейська солідарність» на довиборах у Верховну Раду в Донецькій області (50-й виборчий округ), лікарка, волонтерка, громадська діячка, кандидат медичних наук Юлія Кузьменко.

Відключення від газу цілого регіону, прилеглого до зони бойових дій, питання — це цинічно чи мені здається?
Відключення відбуваються у Слов'янську, Лимані, Часовому Ярі, Краматорську, Дружківці, Костянтинівці та інших містах і селищах області, які отримують тепло від «Донецьктеплокомуненерго», — написала у фейсбуці Кузьменко.

Відключити опалення в лікарнях, школах, садочках, попередньо попередивши про третю хвилю пандемії — це як? Це таке справжнє ставлення «крепких хозяйственников» і влади Зеленського до Донбасу?
Можна проводити тисячу «круглих столів Україна 30», а тим часом через власну некомпетентність і безгосподарність залишати людей без тепла і газу, — продовжує допис Кузьменко.

Ну то що, рідний Донбас, наголосував за «крепких хозяйственников»? Які зараз разом з владою не можуть поділити хто кому...

Posted by Julia Kiyan Kuzmenko on Saturday, March 6, 2021

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко зараз перебуває в Києві та розв'язує питання на урядовому рівні.

На думку Кириленка, в ситуації з відключенням опалення Донеччини є політичний аспект, пов'язаний із бенефіціарами ПрАТ «Донецоблгаз».

Його бенефіціарами називають дуже різних людей. Зокрема, звучить прізвище і пана Курченка (український олігарх, який втік до Росії 2014 року) як кінцевого бенефіціара цього підприємства, — зазначив Кириленко.

Учора у Донецькій області відновлювалося постачання газу на котельнях КП «Донецьктеплокомуненерго». Запустили котельні у Слов’янську (№№6,12), Лимані (№4, 10), Волновасі та інших населених пунктах області.

Всього 19 котелень, і цей процес триває, повідомив глава ДонОДА Кириленко.

Нагадаю: 714 житлових будинків, 23 шкіл, 16 дитячих садків, 4 лікарні, 65 інших об'єктів залишилися без тепла внаслідок відключення від газу 59 котелень, — написав він.

Проте, незважаючи на досягнуті вчора домовленості, з ранку в містах на Донеччині «Донецькоблгаз» продовжив відключення газу в котельнях.

Про це повідомив мер Слов'янська Вадим Лях.

Правоохоронці перешкоджають відключенням, але складність полягає в тому, що тепер перекривають газ до введення в котельню. Упевнений, що ми впораємося з цією проблемою, і, як і вчора, городяни ночуватимуть у теплих будинках, — поінформував Лях.

Також голова ДонОДА Кириленко повідомив, що через відключення 59 котелень на Донеччині відкрито кримінальну справу.

Несмотря на достигнутые вчера договоренности, с утра в городах области «Донецкоблгаз» продолжил отключения газа в...

Posted by Вадим Лях on Sunday, March 7, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», у середині січня частина окупованого Сімферополя залишилася без водопостачання і опалення.