Доповідь про Айвазова представлена на науковій конференції в Києві

Кримські татари
Анвар Деркач
12 Жовтня 2021, 03:07
Анвар Деркач
12 Жовтня 2021, 03:07

Аспірантка університету «Острозька академії» (Рівненська область) Ельмаз Асанова на науковій конференції у Києві виголосила доповідь про роль та значення Асана Сабрі Ейвазова в просвітницькому русі кримських татар. Про це  QIRIM.News повідомила сама Асанова. Доповідь під назвою «Асан Сабрі Айвазов (1878 – 1938) і ісламське просвітництво у Криму: уроки, які ми можемо отримати сьогодні» була оприлюднена на науковій конференції «Ісламська думка в СНД: локальне і глобальне», яка проходить у Києві.

Моя доповідь викликала інтерес з боку колег, тому що багато перегукується і з сьогоднішньою ситуацією. колеги з Азербайджану і Казахстану задавали питання їм було цікаво почути про реформи, які відбувалися в Криму – сказала Асанова. 

Айвазов – відомий кримськотатарський просвітитель, журналіст, письменник, громадський діяч, соратник Ісмаїла Гаспринського, головний редактор газети «Терджиман» ( з 1914 року), також очолював газету «Міллєт». Отримав релігійну освіту, навчався в Туреччині та в Єгипті. Працював вчителем, викладав в Лазаревському інституті східних мов (Москва), за більшовицької влади виладав у Кримському університеті. Розстріляний НКВС в 1938 році.

Асанова відома як ведуча кримськотатарського каналу ATR, готує дисертацію «Вплив ідей ісламського реформаторства на кримськотатарське релігійне просвітництво кінця ХІХ – початку ХХ ст.: релігієзнавчо-філософський аналіз» під науковим керівництвом відомого українського ісламознавця та історика Михайла Якубовича.