Допит слідчих щодо Нарімана Джеляла та братів Ахтемових проходив під моральним на фізичним тиском

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
03 Серпня 2022, 12:46
Ярослава Саєнко
03 Серпня 2022, 12:46

2 серпня в незаконному Верховному суді окупованого Криму сторони допитали співробітників УФСБ Криму Сергія Бушуєва та Валерія Шерстюкова, які проводили заходи у справі Нарімана Джелялова, Асана та Азіза Ахтемових після затримання. Співробітники спецслужб зазначили, що "не чинили тиску на підсудних", розповіла громадська захисниця Левіза Джелялова. Ув'язнені у відповідь виступили із запереченням. Про це повідомляє Кримська солідарність.

Левіза Джелялова зазначила, що Валерій Шерстюков та Сергій Бушуєв, як і попередні співробітники ФСБ, заявили, що жодного фізичного та морального впливу на підсудних не було, всі слідчі дії з ними проводилися добровільно. Як висловився один із них, підсудні «активно та жваво відповідали на питання правоохоронців».

Ув'язнені у відповідь виступили із запереченням, вказуючи, що до них застосовували моральні та фізичні тортури, а свідчення вони давали, побоюючись за своє життя, - йдеться в повідомленні.

Крім того, Наріман Джелялов безуспішно заявив клопотання про відведення колегії суддів через те, що вони, на його думку, порушили порядок допиту свідків. Підсудний навів приклад, коли під час допиту понятого Єжикова, один із суддів поставив йому навідне запитання.

Нагадаємо, 3 вересня 2022 року Асан Ахтемов та його троюрідний брат Азіз були викрадені співробітниками ФСБ росії. Протягом двох діб до них не допускали найнятих родиною адвокатів. На суді з обрання міри запобіжного заходу вони заявили, що в них вже є адвокати, призначені адвокатською палатою.