Другий після Жукова. Росіяни назвали міністра оборони Шойгу, який не служив в армії, військовим «героєм усіх епох»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
09 Грудня 2019, 14:11
Асіф АлієвQHA
09 Грудня 2019, 14:11

Росіяни назвали маршала СРСР Георгія Жукова і міністра оборони Росії Сергія Шойгу «героями вітчизни усіх епох».

Про це свідчать дані соцопитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД).

За цими даними, серед представників російських військовослужбовців усіх епох жителі РФ вважають героєм Вітчизни у першу чергу Жукова: його обрали 37% опитаних. На другому місці опинився Шойгу (19%), на третьому — полководець Олександр Суворов (15%).

Шойгу и Жуков возглавили список героев Отечества у россиян

Також респонденти назвали героями полководця Михайла Кутузова (12%), маршала Костянтина Рокоссовського (11%), керівника СРСР Йосипа Сталіна (8%), маршала Івана Конєва (5%), генерала Олександра Лебедя (3%) і князя Олександра Невського (3%).

Уточнюється, що респонденти називали спонтанні відповіді на запитання з пропозицією згадати героїв усіх епох.

Опитування ВЦВГД було проведене телефоном 5 грудня 2019 року, у ньому взяли участь близько 1,6 тисячі росіян старше 18 років.

Новина про таку популярність Шойгу, який, згідно з його офіційною біографією, строкову службу в армії взагалі не проходив, викликала іронічну реакцію у соцмережах.

Згідно з результатами дослідження російського «Левада-Центру», проведеного 2 грудня, ймовірність протестних акцій у формі мітингів або страйків з вимогами політичного характеру допускають близько третини населення Росії (29%). Однак особисто брати участь в таких акціях готова лише чверть респондентів.

Раніше QHA media писало, що, за даними соцопитування того ж «Левада-Центру», кожен п'ятий росіянин вважає, що анексія Криму принесла більше шкоди, ніж користі.

Також повідомлялося, що для більшості росіян телебачення як і раніше залишається основним джерелом інформації, але його аудиторія поступово знижується. Так, десять років тому інформацію з телевізора отримували 94% росіян, а сьогодні — 72%.