Дружина Нарімана Джеляла зустрілася з ним уперше після арешту

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
24 Листопада 2021, 18:32
Асіф АлієвQHA
24 Листопада 2021, 18:32

Сьогодні, 24 листопада, у Левізи Джелял відбулося перше побачення зі своїм чоловіком Наріманом Джелялом у СІЗО-1 у Сімферополі.

За словами жінки, стан здоров'я Нарімана задовільний. У камері в'язня Кремля не закривається вікно, приміщення не опалюється, холодильника немає.

«Передавала від усіх полум'яні привіти та слова підтримки, які всі шлють йому. Він, у свою чергу, всім передає привіт у відповідь і слова подяки. Психологічно та морально міцний – духом не падає. Налаштований рішуче у боротьбі за правду та справедливість», - написала вона у Facebook.

Левіза Джелял висловила благородність людям, які так чи інакше причетні до допомоги її сім'ї.

«Приємно усвідомлювати, що попри цей жорстокий світ та реальність, добрих, чистих, щирих, відвертих та адекватних людей дуже багато. І це сильно мотивує та дає сил та енергії рухатися далі – як мені тут, так і йому там», - зазначила вона.

28 жовтня підконтрольний Кремлю «Київський районний суд» Сімферополя продовжив арешт першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу до 23 січня 2022 року, тобто на два місяці та 20 діб. Таким чином, суд задовольнив клопотання слідчого ФСБ про продовження термінів тримання під вартою.

Як повідомляли QIRIM.News, 8 жовтня стало відомо, що політв'язня Нарімана Джеляла без підстав перевезли із СІЗО до психіатричної лікарні в окупованому Росією Криму.

Нагадаємо, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків і затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джеляла та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії». Зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу, що відбувся 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.