Дружині Нарімана Джеляла надали побачення з чоловіком у СІЗО

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2022, 15:47
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2022, 15:47

13 січня у сімферопольському СІЗО відбулася зустріч першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла зі своєю дружиною Левізе Джелял.

Як розповіла дружина Нарімана, її чоловік схуд, проте на здоров'я не скаржився.

«Загалом, не падає духом, тримається добре, рішуче налаштований у своїй боротьбі за правду і справедливість. Передавав усім, хто щиро переживає за них та підтримує, величезний привіт та слова подяки», - сказала вона.

Левіза Джелял наголосила, що Наріману гостро не вистачає спілкування, він багато читає, пише листи, веде щоденник.

«Якщо є можливість, то я прошу всім трьом (Наріману Джелялу, Асану та Азіза Ахтемову) писати листи. Вони гостро відчувають брак спілкування, комунікацій, інформації ззовні. Наріман казав, що знаходиться нібито на безлюдному острові», - сказала вона.

Раніше дружина першого заступника голови Меджлісу висловила сподівання, що сподівається на якнайшвидший обмін та визволення Нарімана.

Як повідомлялиQIRIM.News, 6 січня адвокат Микола Полозов у коментарі агентству сказав, що на восьмому році окупації очевидно, що у справах українських політв'язнів, кримських татар жодних позитивних перспектив не може бути. Він розраховує на політичні домовленості у звільненні Нарімана Джеляла.

Як повідомляли QIRIM.News 28 грудня, перший заступник голови Меджлісу, політв'язень Наріман Джелял і політв'язні Асан та Азіз Ахтемови, а також їхні захисники підписали протокол про закінчення ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, розповів адвокат Полозов. Тепер слідство надішле обвинувальний висновок до прокуратури. І якщо його підпишуть, справу буде направлено до Верховного "суду" Криму.

Як писалиQIRIM.News, 22 грудня Київський районний «суд» Сімферополя продовжив на місяць термін утримання під вартою заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову та двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим

Нагадаємо, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків і затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джеляла та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії». Зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.