Двох «Свідків Єгови» в Криму утримують у СІЗО №1 Сімферополя

Новини
Асіф АлієвQHA
07 Січня 2023, 11:50
Асіф АлієвQHA
07 Січня 2023, 11:50

Двоє «Свідків Єгови» з Армянська, засуджених до 6 років позбавлення волі, Олександр Литвинюк та Олександр Дубовенко утримуються у СІЗО №1 Сімферополя.

Про це повідомляє "Кримська правозахисна група" (КПГ). Кримчанам можна писати листи підтримки. Наразі готується апеляція на рішення «Армянського міськсуду».

Як повідомляла КПГ, «суддя» Тетяна Федєнєва «Армянського міськсуду» 1 грудня визнала «Свідків Єгови» Олександра Литвинюка та Олександра Дубовенка винними в екстремізмі та засудила їх до 6 років колонії загального режиму.

62-річний Олександр Литвинюк – пенсіонер, багато років працював на державних підприємствах та заводах, виростив трьох дітей.

49-річний Олександр Дубовенко працював слюсарем-зварювальником, потім електромонтером.

У серпні 2021 року у їхніх будинках пройшли обшуки. Чоловіків затримали, і вони понад рік перебували під домашнім арештом. Розслідування протягом семи місяців проводив «слідчий ФСБ» Віталій Власов.

“Свідки Єгови” повідомляють, що крім Дубовенка та Литвинюка ще 17 кримчан кримінально переслідуються за свої релігійні переконання. Четверо віруючих із Криму відбувають терміни за віру в колоніях, а на початку жовтня “суд” у Севастополі відправив за ґрати ще трьох. Крім того, за даними організації, 2022 року в Криму пройшли 28 обшуків у будинках «Свідків Єгови».

На початку грудня 2022 року у Криму співробітники ФСБ провели масові рейдиу будинках мирних віруючих. Загалом слідчі дії зазнали близько 40 осіб. Відносно двох Свідків Єгови порушено кримінальну справу, їх помістили під домашній арешт та під підписку про невиїзд.

22 листопада окупаційний «Київський районний суд» Сімферополя обрав запобіжний західу вигляді домашнього арешту «Свідку Єгови» з Червоногвардійського Сергію Парфеновичу, який провів у СІЗО понад місяць.

Як повідомляли QIRIM.News, вранці 28 вересня в окупованому Криму пройшли обшуки як мінімум у чотирьох будинках членів громади "Свідки Єгови". Зокрема, силовики увірвалися до будинку 50-річного Сергія Парфеновича та порушили проти нього кримінальну справу за екстремістською статтею на підставі його віросповідання.

Нагадаємо, 30 вересня окупаційний «Київський районний суд» Сімферополя виніс ухвалу про взяття Парфеновича під варту до 19 листопада 2022 року.