«Дякуємо за підтримку». Азербайджанці України проведуть мирний пікет біля будівлі МЗС

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
20 Липня 2020, 18:08
Асіф АлієвQHA
20 Липня 2020, 18:08

У п'ятницю, 24 липня, о 16:30 азербайджанці України проведуть акцію біля будівлі МЗС України на Михайлівській площі Києва. Її мета - висловити подяку українській владі за оцінку кривавих подій, що сталися на кордоні Азербайджану і Вірменії.

Про це повідомив «Кримським новинам» один з організаторів акції, азербайджанський активіст Ялчин Гахраманоглу.

За його словами, в акції планують брати участь близько 50 осіб. Гахраманоглу зазначив, що на багатьох акціях щодо підтримки кримських татар виходило понад 300 азербайджанців. Однак у зв'язку з пандемією COVID-19 організатори не ставлять за мету, щоб захід відвідало якомога багато людей.

Уважаемые господа!24.07.2020 в 16.30 в г. Киеве на Михайловской площади состоится мирный пикет перед МИД Украины....

Опубліковано Yalchin Qahramanoglu Понеділок, 20 липня 2020 р.

"Ми — українські азербайджанці, щиро вдячні Україні за об’єктивну оцінку кривавих подій, що відбулись на кордоні Азербайждану та Вірменії. Україна підтримала суверенітет і територіальну цілісність Азербайджанської Республіки в її міжнародно-визнаних кордонах. У важкі хвилини для Азербайджану його підтримала не тільки братська Туреччина, а також Україна. Зі свого боку ми вважаємо незалежну Україну нашою другою батьківщиною і завжди готові допомогти в боротьбі за демократичну державність і територіальну цілісність", - сказав він.

Організаторами акції виступає ініціативна група азербайджанців, яка діє з 2014 року. За словами Ялчина Гахраманоглу, гасло групи - «Крим і Карабах — наш спільний біль і спільна боротьба»:

Мета нашої групи, а в майбутньому - організації - висловлювати солідарність з кримськими татарами і інтегруватися в політичне життя України разом з нашими кримськотатарськими братами.

Нагадаємо, зіткнення між Азербайджаном та Вірменією відбувалися з 12 липня. За версією Міноборони Азербайджану, збройні сили Вірменії на ділянці Товузського району азербайджано-вірменського кордону піддали азербайджанські позиції артилерійському обстрілу. Натомість вірменське оборонне відомство повідомило, що військовослужбовці Азербайджану спробували порушити кордон на автомобілі УАЗ і захопити опорний пункт під прикриттям артилерійського вогню.