Джелял і Чубаров стали об’єктами порушень, а Єсипенка катували - доповідь Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Вересня 2021, 14:23
Ліна Тимошина
23 Вересня 2021, 14:23

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення прав людини, міжнародного і гуманітарного права на території окупованого РФ Криму. Про це заявила голова місії Матильда Богнер у Києві, презентуючи нову доповідь .

П'ятеро кримських татар були затримані в Криму 3 і 4 вересня після обшуків, проведених у їхніх будинках російськими правоохоронцями. Їх тримали під вартою без зв'язку із зовнішнім світом, ім відмовили в доступі до адвокатів. Один з них, Наріман Джелял, є заступником голови Меджлісу – представницького органу кримськотатарського народу. Разом із двома іншими чоловіками його звинуватили в диверсії та помістили під варту. Цих двох чоловіків звинуватили в адміністративному правопорушенні та засудили до 14 – 15 діб арешту. 58 людей, які мирно зібралися на підтримку цих чоловіків, були затримані та зазнали адміністративних санкцій», - зазначила Богнер.

Також вона розповіла, що Моніторингова місія ООН зафіксувала випадки катувань і жорстокого поводження в окупованому Криму. Йдеться про журналіста Владислава Єсипенка.

Одним із показових випадків було те, що 10 березня співробітники ФСБ затримали журналіста Владислава Єсипенка за підозрою у незаконному володінні вибухівкою, після чого його катували. Попри те, що потерпілий вказав осіб, які, за його твердженням, несуть відповідальність за його катування, Слідчий комітет відмовився офіційно порушити справу (…) Станом на 22 вересня, справу так і не порушили», - наголосила голова Моніторингової  місії ООН з прав людини.

Крім того, Богнер повідомила, що заочне засудження голови Меджлісу Рефата Чубарова, є порушенням міжнародних стандартів.

Справа Чубарова, голови Меджлісу, який сьогодні проживає на материковій частині України, який був заочно засуджений Верховним судом Криму до шести років позбавлення волі за організацію масових заворушень під час мітингу перед кримським парламентом 26 лютого 2014 року (…) є порушенням міжнародних стандартів», - заявила вона.

Матильда Богнер засудила також тотальну вимогу РФ отримувати в окупованому Криму дозволи на проведення будь-яких публічних зібрань.

Як повідомляли «Кримські новини» 22 вересня, в окупованому Росією Криму підконтрольне Кремлю слідство висунуло першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу нове звинувачення.

Як писали «Кримські новини» 3 травня, дружина журналіста Єсипенка повідомила про тортури чоловіка в окупованому Криму.