Джелял: поодинокі заяви, що «все вменяемые люди» виїхали з окупованого Криму, є цинічними

Новини України та світу
Ліна Тимошина
12 Серпня 2022, 15:36
Ліна Тимошина
12 Серпня 2022, 15:36

Перший заступник голови Меджлісу, політв'язень Наріман Джелял вірить, що слова Президента Володимира Зеленського про боротьбу "за повернення дому корінним народам України" мають не тільки символічне значення. Про це він написав у своєму зверненні, яке опублікував адвокат Микола Полозов у Фейсбук.

Джелял зауважив, що через відомі обставини не може оперативно отримувати інформацію. Він написав, що з невеликою затримкою хоче висловити підтримку зверненню Президента України у Міжнародний день корінних народів щодо намірів нашої держави захищати інтереси та права корінних народів України.

Вірю, що слова Володимира Зеленського про боротьбу "за повернення дому корінним народам України" мають не тільки символічне значення. А включають наміри вслід за ухваленням надважливого закону про корінні народи України розробити та прийняти цілу низку правових актів, спрямованих на реалізацію їх прав, в тому числі права брати участь, гарантовану відповідними політико-правовими механізмами, в управлінні територіями їх походження та проживання. Функціонування представницьких органів корінних народів, - написав Джелял.

Водночас політв'язень висловив категоричну незгоду з поодинокими заявами співвітчизників про те, що "все вменяемые люди" виїхали з окупованого Криму. На думку бранця Кремля, подібні заяви є цинічними та абсолютно несправедливими.

Крим - територія нашої держави. В ньому в умовах постійного емоційного напруження, пропагандистського тиску та загроз репресіями проживають сотні тисяч громадян України, в тому числі кримських татар, незгодних розлучитися знову з рідною землею, залишити її на розкрадання, - зазначив Джелял.

Десятки активістів, журналістів продовжують висвітлювати реалії кримської окупації. Сотні свідомих людей, фахівців різних галузей суспільного життя ведуть часто не політичну, але небезпечну боротьбу за збереження здорової, сформованої на демократичних засадах громадянської свідомості дорослих та маленьких мешканців Криму.

Вони, і це нормально, переживають і бояться загроз та жахів війни, але не припиняють надіятися. Як не припиняють боротися за свободу і незалежність наші славетні захисники, - наголосив перший заступник голови Меджлісу.

Він переконаний, що сьогодні найбільш потрібні слова щирої підтримки та увага один до одного. Розуміння того становища в якому опинилися громадяни нашої держави в різних її частинах.

Тому що ми боремося не тільки за цілісність території, але й за єдність нашого суспільства, нашої прекрасної сильної нації, - підкреслив Джелял.

Немає опису світлини.
Фото: сторінка Фейсбук Миколи Полозова
Немає опису світлини.
Фото: сторінка Фейсбук Миколи Полозова