Джелял: суд не вершитиме правосуддя, а виконуватиме політичне замовлення

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Січня 2022, 09:20
Ліна Тимошина
18 Січня 2022, 09:20

Дружина першого заступника голови Меджлісу, політв'язня Нарімана Джеляла Левіза Джелялова опублікувала на сторінці у Фейсбук черговий лист чоловіка.


Він розповідає, що кінець 2021 року разом з Асаном та Азізом Ахтемовими він присвятив ознайомленню з матеріалами справи. Додавши, що більшість матеріалів і сама справа - брехня.

Брехня, метою якої є бажання її авторів заткнути та залякати, а також дати можливість продовжувати репресії, - написав Джелял.

Він нагадав, що людей, нібито причетних до їх справи, катували. Свідчення, які "дали" Асан та Азіз, були отримані внаслідок фізичного та морального тиску. Справа заснована на припущеннях та сфальсифікованих "доказах".

Адже суд не вершитиме правосуддя, а виконуватиме політичне замовлення. При об'єктивному судовому розгляді ця справа розпалася б і ми були б виправдані, - заявив політв'язень.

Джелял написав, що не побачив жодного переконливого доказу (аудіо або відеозапису, листування, чесних свідчень свідків), які підтверджували змову, що приписується йому, з метою здійснення диверсії, мотив - "політична ненависть до Росії", намір - усвідомлене бажання здійснити підрив газопроводу.

Суд оголосить заздалегідь заготовлене рішення. Проте, ми з адвокатами обов'язково намагатимемося викрити всю цю махінацію та її справжні цілі, - наголосив політв'язень.

Як повідомляли 13 січня у сімферопольському СІЗО відбулася зустріч першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла зі своєю дружиною Левізою Джеляловою.

Як повідомляли QIRIM.News 28 грудня, перший заступник голови Меджлісу, політв'язень Наріман Джелял і політв'язні Асан та Азіз Ахтемовиа також їхні захисники підписали протокол про закінчення ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, розповів адвокат Полозов.

Як писали QIRIM.News, 22 грудня Київський районний «суд» Сімферополя продовжив на місяць термін утримання під вартою заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову та двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим. 

Нагадаємо, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків і затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джеляла та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії». Зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.