Джемілєв отримав міжнародну нагороду за захист прав людини

Новини
Ірина Требунських
30 Листопада 2020, 19:23
Мустафа Джемілєв
Ірина Требунських
30 Листопада 2020, 19:23

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв отримав нагороду за свій вклад у міжнародну дипломатію від міністра закордонних справ Чехії Томаша Петршічека.

Як повідомляє пресслужба міністерства закордонних справ України, йдеться про медаль «За заслуги у дипломатії».

Медаль "За заслуги в дипломатії". Фото: МЗС Чехії

Зазначається, що МЗС Чехії загалом нагородило сьогодні декількох видатних особистостей з різних країн. Серед них — представники США, Бельгії, Нідерландів, Італії, Саудівської Аравії, Німеччини, Туреччини. Цьогоріч у списку лауреатів дипломатичних нагород від Чехії Джемілєв є єдиним представником України.

Мустафа Джемілєв, зокрема, отримав нагороду за «вагомий внесок впродовж життя у захист прав людини», — йдеться у повідомленні.

Через пандемію COVID-19 загальної церемонії нагородження не проводитимуть. Натомість медалі будуть передані нагородженим у закордонних дипломатичних установах.

Мустафа Джемілєв – лідер кримськотатарського національного руху, дисидент, голова Меджлісу кримськотатарського народу (з 1991 до 2013 року). Був репресований, 15 років відбував термін у радянських таборах і в’язницях. 303 дні голодував в Омській в'язниці. На підтримку Джемілєва виступав російський академік, дисидент Андрій Сахаров, який написав листа генеральному секретарю ООН. Мустафа Джемілєв зміг повернутися до Криму в 1991 році. Є народним депутатом III-IX скликань Верховної Ради України.

Мустафа Джемілєв є почесним доктором права Сельджуцького університету (Туреччина), лауреатом міжнародної премії ім. Орлика «За демократизацію українського суспільства». Нагороджений медаллю Нансена (ООН), орденом князя Ярослава Мудрого V і IV ступенів.

У 2014 році рішуче виступив проти російської окупації Криму. Росія порушила проти нього кілька надуманих кримінальних справ. У 2016 році Джемілєв був номінований на премію Сахарова.

Як повідомляли «Кримські новини», національний лідер кримських татар, депутат Верховної Ради від «Європейської солідарності» Мустафа Джемілєв у день свого 77-річчя, 13 листопада, провів онлайн-зустріч.