Джемілєв розповів, як Туреччина намагається вивести захисників "Азовсталі" з Маріуполя

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
16 Травня 2022, 15:14
Асіф АлієвQHA
16 Травня 2022, 15:14

Турецьке керівництво розпочало спробу порятунку захисників «Азовсталі» з Маріуполя після того, як лідер кримських татар Мустафа Джемілєв передав раднику президента Ердогана Ібрагіму Калину відеозвернення Сергія Волинського, командира 36-го батальйону морської піхоти.

Про це розповів білоруському незалежному виданню "Хартія 97" сам Джемілєв.

За його словами, запис Волинського був перекладений турецькою мовою і також був відправлений до провідних турецьких ЗМІ та газет.

«Слідом за цим відеозвернення, на ім'я Ердогана записав медик із «Азовсталі», кримський татарин. Він описав ситуацію — що там сотні поранених, що немає медикаментів, що на його очах помирають люди — і просив про сприяння вивезенню з території «Азовсталі» хоча б важко поранених. Ми це теж переклали турецькою мовою і переслали як Ердогану, так і в турецькі ЗМІ», - сказав Джемілєв.

Після цього, повідомив народний депутат, в Україну прилетів речник президента Туреччини Ібрагім Калин, який зустрівся з Джемілєвим.

З його слів, Ердоган двічі розмовляв з путіним про ситуацію на «Азовсталі» та позитивної відповіді турецький лідер не отримав. Сам Калин особисто двічі спілкувався із Сергієм Шойгу та звернувся до нього з пропозицією провести екстракцію, як це робили за часів гітлерівської Німеччини.

Він казав йому, що в Стамбулі стоїть корабель з місткістю близько тисячі людей. Якщо буде прийнято рішення, то він припливе до Бердянська (до Маріуполя не можна заміновано), куди на автобусах у супроводі турецьких спостерігачів перевезуть людей з «Азовсталі».

«Прессекретар президента обіцяв, що вони будуть гостями Турецької Республіки та до закінчення війни не воюватимуть. Шойгу сказав «ні»: мирних громадян — так, відпустимо, а солдати нехай здаються, нехай Зеленський накаже їм здатися. Калин відповів, що жоден у світі головнокомандувач не має права віддавати таку команду своїм солдатам», - розповів Джемілєв.