Джеппар обговорила з прем'єр-міністром Люксембургу подальший санкційний тиск на РФ, питання післявоєнної відбудови України та створення Спеціального трибуналу щодо розслідування воєнних злочинів РФ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
03 Червня 2022, 08:50
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар
Ліна Тимошина
03 Червня 2022, 08:50

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар обговорила з прем'єр-міністром Люксембургу Ксав'є Бетелем подальший санкційний тиск на РФ, питання післявоєнної відбудови України та створення Спеціального трибуналу щодо розслідування воєнних злочинів РФ. Про це Джеппар повідомила на сторінці у Фейсбук після першого дня адвокаційного візиту щодо набуття Україною кандидатства в ЄС до Люксембургу.

Вона подякувала за постійну підтримку України, надану військову, фінансову, гуманітарну допомогу для протистояння збройній агресії Росії.

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар

Особливу увагу приділено питанню набуття Україною статусу кандидата в ЄС як важливого політичного рішення і ключового фактора для зміцнення Європи. Отримали беззаперечну підтримку країни, - наголосила Джеппар.

Перша заступниця міністра подякувала міністру економіки та гуманітарної дії Люксембургу Францу Файо за гуманітарну та фінансову допомогу, яку Люксембург надає Україні через міжнародні механізми та на двосторонній основі.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять, костюм та у приміщенні
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар

Вони обговорили післявоєнне відновлення зруйнованих українських міст та селищ, зокрема, у світлі проведення влітку цього року Конференції з відновлення України в Лугано, можливий патронаж Люксембургу над окремими районами, які постраждали від безчинств російських окупантів.

Окрема тема - житло для українських переселенців, яких понад 7 млн. Зокрема звернулась з проханням підтримати проєкти щодо будівництва легких модульних житлових конструкцій. Мала позитивний сигнал від міністра, - зазначила Джеппар.

Також урядовиця приділила увагу питанню блокування Росією українських портів та неможливістю забезпечити експорт продовольства, що може призвести до дестабілізації продовольчої безпеки у світі. Висловила сподівання на долучення Люксембургу як інвестора з відбудови низки інфраструктурних і промислових об’єктів в Україні, які були знищені російськими окупантами.

У фокусі також були санкції, зокрема, у фінансовому та банківському секторах, виключення Росії з міжнародних організацій, зокрема FATF. Закликала люксембурзьку сторону активно працювати над пошуком механізмів залучення вилучених та заморожених внаслідок санкцій російських активів до відбудови України, - повідомила Джеппар.

Франц Файо запевнив у підтримці Люксембургом питання інтенсифікації економічної спіпраці.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять, на відкритому повітрі та текст «3 TERRORIST»
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар

Крім того, перша заступниця очільника МЗС з головою Асоціації українців Люксембургу «LUkraine» Миколою Жаровим та мега потужною командою наших Людей та громади обговорили подальшу допомогу українцям, які через російську війну вимушено покинули свої домівки та оселились у Люксембурзі.

На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар

Такі зустрічі завжди найтепліші та надихають в усвідомленні, що в єдності - сила!, - додала Джеппар.

На зображенні може бути: 8 людей, люди стоять та на відкритому повітрі
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар
Немає опису світлини.
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар
На зображенні може бути: 1 особа
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар

Як повідомляли QIRIM.News, 2 червня Президент України Володимир Зеленський звернувся до народу та політиків Люксембургу та наголосив, що ніхто не може залишатися осторонь і не постраждати, коли через Росію у світі відбувається катастрофа значних масштабів.