Джеппар обговорила з віцепрезиденткою Бундестагу, менторкою Джеляла, подальші кроки для звільнення українських громадян з російського полону та в’язниць

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Лютого 2023, 17:04
ФОТО: сторінка Фейсбук Emine Dzheppar
Ліна Тимошина
02 Лютого 2023, 17:04

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар обговорила з віцепрезиденткою Бундестагу Катрін Гьорінг-Екардт, менторкою першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, політв'язня Нарімана Джеляла, подальші кроки для звільнення українських громадян з російського полону та в’язниць.

Про це Джеппар повідомила на сторінці у Фейсбук.

На зображенні може бути: 1 особа, сидить, стоїть та текст «Emine»
ФОТО: сторінка Фейсбук Emine Dzheppar

Вона зазначила, що Гьорінг-Екардт є другом України. З початку повномасштабного вторгнення вона послідовно просуває посилення підтримки України з боку ФРН та виступає адвокатом України. У грудні 2022 року Гьорінг-Екардт стала менторкою Нарімана Джеляла.

Це важливий публічний крок, який має сприяти звільненню Нарімана. Разом ми обговорили подальші кроки задля реалізації менторства та звільнення всіх наших українців та українок з російського полону та в’язниць. Також ми обмінялися думками щодо посилення всіх треків Кримської платформи, - написала Джеппар.

На зображенні може бути: 2 людини, люди сидять та люди стоять
ФОТО: сторінка Фейсбук Emine Dzheppar

Перша заступниця міністра закордонних справ подарувала віцепрезидентці Бундестагу особливий малюнок - з Криму. Його власноруч робили діти політичних бранців.

На ньому - кавова церемонія, яка супроводжує у кримських татар всі події в житті. Домовились, що каву будемо пити разом, у вільному Криму, - розповіла Джеппар.

На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять, люди сидять та у приміщенні
ФОТО: сторінка Фейсбук Emine Dzheppar

Окрім теми Криму, вони обговорили важливість участі Німеччини в реалізації Формули миру Президента Володимира Зеленського та відповідальності росіі за злочини, в тому числі злочин агресії.

На зображенні може бути: 9 людей, люди сидять, люди стоять та у приміщенні
ФОТО: сторінка Фейсбук Emine Dzheppar

Впевнена, що підтримка з боку Бундестагу суттєво посилить просування на цьому шляху, - зазначила перша заступниця очільника МЗС.

Вона подякувала віцепрезидентці Бундестагу за всебічну підтримку з боку Німеччини.

Наша програма менторства для громадянських журналістів, яких росія утримує у в’язницях, продовжить розширюватися до повного звільнення всіх наших громадян, - заявила Джеппар.