Джеппар розказала, як посли іноземних держав заспівали «Щедрик» (Відео)

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
15 Січня 2022, 14:17
Асіф АлієвQHA
15 Січня 2022, 14:17

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар розказала, як посли іноземних держав в Україні у супроводі Dnipro Choir в Міністерство закордонних справ України заспівали "Щедрик" українською мовою.

Вона зазначила, що дипломати опанували слова української щедрівки лише завдяки освітньому курсу «Українська мова для дипломатів» в КНУ імені Тараса Шевченка.

«Символічно, що «Щедрик» 105 років тому в музичній обробці Миколи Леонтовича вперше пролунав у Києві, а вже через 5 років - дебютував у Сполучених Штатах. З того часу у різдвяний період його щороку співають по всьому світу. Українська щедрівка - це один із символів різдвяних свят та вагомий внесок України у світову культурну спадщину», - зазначила вона.

Джеппар повідомила, що аби розказати іноземцям про різдвяний український шедевр за ініціативи Міністерства закордонних справ та разом з партнерами запущена масштабна кампаніz "Щедрик: магія Різдва / Shchedryk: celebrating Christmas magic", на офіційному сайті України Ukraine.ua  з’явився окремий розділ, присвячений Щедрику, а також на офіційній сторінці України в Spotify можна знайти музикальну підбірку, присвячену Різдву та Щедрику.