Джеппар: Україна подала до Міжнародного суду ООН Меморандум у справі проти РФ за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Липня 2022, 11:39
Ліна Тимошина
02 Липня 2022, 11:39

Україна подала до Міжнародного суду ООН Меморандум у справі проти РФ за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. Про це повідомила у Фейсбук перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар.

Вона зазначила, що ця справа започаткована на доручення Президента України Володимира Зеленського 26 лютого 2022 року - на другий день повномасштабного вторгнення. Це одна з асиметричних відповідей Нашої Держави на брутальне порушення основоположних норм та принципів міжнародного права з боку Росії.

Меморандум – це базовий процесуальний документ, у якому викладаються основні аргументи, застосовані норми міжнародного права та докази. #LegalTeamMFA провела ґрунтовну роботу з різноманітними органами державної влади України, неурядовими організаціями та міжнародними партнерами для того, щоб представити Світовому Суду найбільш повну та обґрунтовану доказами картину зловживань та порушень Росією своїх зобов’язань за Конвенцією про геноцид, - написала Джеппар.

Немає опису світлини.
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар

Наразі, Суд встановив, що Росія повинна до 23 березня 2023 року подати свій Контр-Меморандум. Крім того, від сьогодні починається тримісячний відлік протягом якого Росія може спробувати оскаржити юрисдикцію Суду у цій справі.

Принагідно нагадаю, що #LegalTeamMFA наразі виграв юрисдикційні стадії по усіх спорах проти Росії, що розглядаються міжнародними судами. А це ще одна справа у Міжнародному суді ООН за Конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенцією про ліквідацію усіх форм расової дискримінації, а також дві справи у міжнародних арбітражах за Конвенцією ООН з морського права, - повідомила перша заступниця міністра.

Немає опису світлини.
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар