Джеппар закликала Комісію ООН з розслідування злочинів в Україні вивчити ситуацію на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Червня 2022, 12:08
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар
Ліна Тимошина
10 Червня 2022, 12:08

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар закликала Комісію ООН з розслідування злочинів в Україні вивчити ситуацію на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу, де системні порушення прав людини та пов’язані з ними злочини відбуваються протягом останніх восьми років.

Про зустріч представників МЗС, МВС, Мінюсту, Мінсоцполітики, Уповноваженого із захисту державної мови з делегацією Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування злочинів в Україні, яка перебуває в Києві в рамках свого мандату, Джеппар написала у Фейсбук.

Вважаю, що Комісія має оцінити взаємозв’язок між порушеннями з боку Росії в Україні та пропагандою національної ворожнечі проти українців, відмовою визнати життєздатність української державності, дезінформацією та спотворенням історичних фактів – усе це є частиною офіційної риторики кремлівського режиму, - заявила Джеппар.

Вона наголосила, що російська агресія розпочалася у 2014 році. І останні 106 діб є невід’ємною й найбільш трагічною частиною одного ланцюжка подій. Тому мандат Комісії охоплює не лише нові події, але і їх першопричини.

Джеппар висловила вдячність міжнародним інституціям за кроки, спрямовані на притягнення Росії до відповідальності. Сподівається, що узгоджені спільні зусилля забезпечать притягнення порушників до правової та кримінальної відповідальності.

На зображенні може бути: 2 людини, люди сидять та у приміщенні
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар

У ході місії делегація має намір відвідати також Київську область, Львів, Харків та Суми, де збиратимуть інформацію з перших вуст про порушення та утиски РФ прав людини й порушення міжнародного гуманітарного права. А також зустрітися з жертвами й свідками та внутрішньо переміщеними особами.

Винні мають бути притягнуті до відповідальності, - переконана Джеппар.

Незалежна міжнародна комісія ООН була утворена на виконання ініційованої Україною резолюції Ради ООН з прав людини «Ситуація у сфері прав людини в Україні, викликана російською агресією».

На зображенні може бути: 2 людини, люди сидять та люди стоять
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар

Її мандат передбачає встановлення фактів порушень прав людини, норм міжнародного гуманітарного права та скоєння інших злочинів, їхнє документування та підготовку доказів для їх подальшого використання у судових інстанціях, а також ідентифікацію винних з метою забезпечення принципу невідворотності покарання, додала перша заступниця міністра.

На зображенні може бути: 1 особа та сидить
Фото: сторінка Фейсбук Еміне Джеппар