Едем Семедляєв вийшов на волю, але силовики затримали практично всіх, хто його вийшов зустрічати

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
23 Листопада 2021, 18:57
Асіф АлієвQHA
23 Листопада 2021, 18:57

Сьогодні, 23 листопада у Сімферополі після 12 діб арешту вийшов на волю кримськотатарський адвокат Едем Семедляєв. Семедляєв висловив подяку всім, хто його підтримував.

Тим часом ще до його виходу з ізолятору тимчасового затримання силовики почали затримувати тих, хто приїхав його зустрічати на бульварі Франка, 44. За останньою інформацією це кілька десятків людей. Серед них 10 – це жінки. Крім того, силовики затримали журналіста Енвера Алімова.

У коментарі QIRIM.News адвокат Ліля Гемеджі повідомила, що всіх затриманих забрали в автобус.

«Тут цілий автобус із людьми. Занурили жінок, затримують чоловіків. Усього 31 особа», - розповіла вона.

Фото Муміне Салієвої

За словами правозахисниці Муміне Салієвої, серед затриманих одна 14-річна дівчинка. Тим часом силовики ще до виходу Семедляєва з ізолятора вимагали від кримських татар розійтися.

Російська поліція не повідомила, куди відвезла затриманих.

Тим часом, як розповіла QIRIM.News інша правозахисниця Лутфіє Зудієва, кількість затриманих може бути ще більшою, а затриманих везуть до «Відділу поліції № 2 («Київський») Управління МВС Росії» міста Сімферополя, по вулиці Дзерджинського, 10.

«Я вважаю, що дані дії працівників правоохоронних органів мають політичний характер. Це пов'язано з конкретним дорученням кримської влади не допустити концентрації людей на підтримку політв'язнів, у цьому випадку адвоката», - сказала вона.

Зудієва зазначила, що до ізолятора тимчасового тримання російські силовики пригнали багато машин, заблокували будівлю, робили все, щоби люди не збиралися.

На зображенні може бути: 2 людини, повітряна кулька та у приміщенні
Фото Муміне Салієвої

«Затримання відбуваються на підставі порушення правил пандемії, однак ми бачимо, що збори людей на розважальних заходах ніяк не обмежуються владою. Це така вибіркова тактика. Люди приїхали в масках, багато хто дотримувався соціальної дистанції. Все це відбувалося не у закритому приміщенні, а у парку на свіжому повітрі», - розповіла вона.

Нагадаємо, 11 листопада Центральний районний суд Сімферополя заарештував адвоката Едема Семедляєва на 12 діб за «непідкорення законним вимогам співробітників поліції».

Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович заявила, що юристам у Криму мають дозволитипрацювати без репресій, переслідувань та перешкод. Про це вона повідомила, коментуючи арешт кримськотатарського адвоката Едема Семеляєва в окупованому Криму. Сьогодні перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джеппар засудила арешт кримськотатарського адвоката Едема Семедляєва, якого підконтрольний Кремлю «суд» у Криму заарештував на 12 діб.

Раніше заступник Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров заявив, що окупантами в Криму триває тиск на кримськотатарський народ. Він зазначив, що затримання адвоката спрямоване насамперед на залякування всього народу та видавлювання з Криму його активної частини. Свою чергою голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров також заявив, що головною метою таких сваволі, як арешт Семедляєва, є прагнення залякати кримських татарі змусити їх змиритися з російською окупацією Криму.

Народний депутат України Рустем Умеров також вважає, що арешт Едема Семедляєва пов'язанийіз його професійною діяльністю та вимагає відпустити адвоката.