Екс-командир батальйону «Крим» просить голову Меджлісу перешкодити екстрадиції в Росію учасника АТО

Кримські татари
Анвар Деркач
24 Січня 2022, 18:30
Анвар Деркач
24 Січня 2022, 18:30

Екс-командир кримськотатарського батальйону «Крим» Іса Акаєв звернувся до голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова з проханням вжити заходів, щоб перешкодити екстрадиції до Росії учасника антитерористичної операції Валіомара Дамаданова. Про це Акаєв сказав QIRIM.News. Він зазначив, що учаснику АТО дагестанцю Валіомару Дамаданову загрожує екстрадиція до Росії, де його чекають тортури та тривалий термін ув’язнення.

Ми повинні зробити все можливе, щоб не допустити екстрадиції людини, яка разом з нами захищала країну від російських агресорів, - зазначив Акаєв.

Уроженець Дагестану 50-річний Дамаданов брав участь у бойових діях на сході України проти російських військових та проросійських сепаратистів. В січні 2022 року його затримали і доправили до пункту тримання іноземців та осіб без громадянства в Чернігівській області для подальшої екстрадиції в Росію. Дамаданов оскаржив це рішення в Дніпровський суд Києва, але отримав відмову. Готується скарга до апеляційної інстанції.

В травні 2021 року указом Президента Володимира Зеленського був затверджений список осіб, на яких поширюються санкції. Більшість в переліку з близько 700 осіб складають вихідці з Північного Кавказу та Закавказзя. Рада Національної Безпеки і Оборони стверджує, що до списку включені особи, повязані із незаконною діяльністю. Вони підлягають екстрадиції, їхні паспорти громадян України, посвідки на постійне та тимчасове проживання в Україні, а також статус біженця анулюються, вони втрачають доступ до своїх активів в Україні, а самі підлягають екстрадиції до країни походження. Правозахисники заявляли. Що значна частина включених до санаційного списку потрапила туди безпідставно. Нині понад вісімдесят осіб оскаржує указ Президента про включення їх до санаційного списку РНБО у Верховному Суді.